داخلی آرشيو گفتگو صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
جزئیات پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امید به فضا/ پرتاب در مدار 300 کیلومتری
کد مطلب: ۱۳۸۱۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۳
اوشیدا: رئیس پژوهشکده سامانه های ماهواره ای سازمان فضایی ایران در مورد پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امید به فضا گفت: این ماهواره که با همکاری دانشگاه علم و صنعت در دستور کار قرار دارد تا قبل از پایان امسال، آماده تست فضایی خواهد بود.
جزئیات پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امید به فضا/ پرتاب در مدار 300 کیلومتری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: محمد حسن انتظاری با بیان اینکه هم اکنون تست های این ماهواره با موفقیت در حال انجام است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان امسال، این ماهواره آماده تست فضایی و پرتاب شود.

وی با تاکید براینکه چنانچه پرتاب کننده ماهواره "تدبیر" آماده باشد این ماهواره به فضا پرتاب می‌شود، ادامه داد: از اینکه پرتاب کننده ماهواره آماده است یا خیر، اطلاعی ندارم اما ما ماهواره را انشالله تا قبل از پایان سال آماده ارسال می کنیم.

انتظاری با بیان اینکه این ماهواره در مدار ۳۰۰ کیلومتری زمین ارسال خواهد شد در مورد قابلیتهای ماهواره تدبیر نیز گفت: از آنجایی که پرتاب کننده های ما عمدتا ماهواره ها را در مدار پایین ۳۰۰ کیلومتری پرتاب می‌کنند، این ماهواره ها عمدتا ماهواره هایی محسوب می شوند که یک تکنولوژی به خصوصی را تست می کنند و کاربردهای آن کاربردهای عام برای جامعه به حساب نمی آیند در واقع زمانی که یک تکنولوژی تست فضایی می‌شود برای توسعه تکنولوژی ماهواره مهم است.

رئیس پژوهشکده سامانه های ماهواره ای سازمان فضایی ایران با تاکید براینکه در ماهواره تدبیر آنچه که مهم است تست تکنولوژی تصویربرداری آن و دوربینی که برای آن ساخته شده است خواهد بود افزود: قابلیت تصویربرداری در این ماهواره دیده شده است و حتی می تواند سیگنال مخابراتی بفرستد اما طول عمر آن آنقدر نیست که توقع کاربرد مشخصی از آن داشته باشیم.

وی گفت: این ماهواره که از سوی مسئولان نام تدبیر روی آن گذاشته شده است با همکاری دانشگاه علم و صنعت فاز پایانی خود را می گذراند.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :