داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زهک:
برای از بین رفتن مشکلات فعلی تمامی آحاد جامعه نقش آفرینی کنند
کد مطلب: ۶۴۲۱۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
در حال حاضر مشکلات اقتصادی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که مردم با آن دست به گریبان هستند.
برای از بین رفتن مشکلات فعلی تمامی آحاد جامعه نقش آفرینی کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اگر تمامی مردم و مسئولان نسبت به سرنوشت جامعه حساس باشند و احساس مسئولیت کنند به طور حتم مشکلات اقتصادی فعلی جامعه به راحتی رفع خواهد شد.

دشمنان نظام با اجرای انواع تحریم ها و فشار اقتصادی قصد بر هم زدن آرامش موجود در کشور را دارند و در این راه هیچ گونه کوتاهی نخواهند داشت بنابراین لزوم هوشیاری مردم و مسئولان بیش از پیش احساس می‌شود.

مردم ایران برای برپایی انقلاب اسلامی خون های بسیاری دادند و به طور حتم امروز نمی‌توانند به راحتی از کنار شهدای خود گذشته و نظام را تنها بگذارند پس انتظار می رود برای درخشش بیشتر انقلاب تلاش بیشتری کنند و با اجرای فرامین رهبر انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی بار دیگر نقشه های دشمنان را ناکام گذارند.

امام جمعه شهرستان زهک عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی که در روز عید سعید فطر داشتند مطالبی را در خصوص مسائل کنونی که ما با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم فرمودند که در این راستا برای برون رفت از این مشکلات بایدبه چندسطح از جامعه توجه داشت بنابراین در گروه اول مدیران و مسئولان که باید با جنگ اقتصادی دشمن مبارزه کنند برای مبارزه با جنگ نرم آنها اتاق جنگ تشکیل بدهند.

حجت الاسلام و المسمین حسن خدری به خبرنگار اوشیدا گفت: در گروه دوم نخبگان و تریبون داران هستند که در مقابله با جنگ روانی؛ روشن و آشکار کنند برای مردم تفاوت جنگ نرم و جنگ سخت را که در جنگ سخت دشمن شناخته می‌شود اما در جنگ نرم نه؛ در گروه سوم نیز که گروه سیاسی و رسانه ها هستند که باید مراقبت و مواظبت کنند دوقطبی در کشور ایجاد نشود با توجه به اینکه دشمن تمام توان خود را به کار بسته تا مردم ما را به زانو در بیاورد؛.

وی اظهار کرد: در گروه چهارم آحاد جامعه هستند لذا مردم باید مراقبت کنند؛ نه اینکه تا یک جنگ روانی اتفاق می‌افتد متاسفانه مردم ما دلسرد می‌شوند؛ نسبت به گرانی ها یک بخش عمده‌ی آن مقصر خود مردم هستند با توجه به جنگ روانی که دشمن راه می اندازد مردم ما فوراً رو می‌آورند به آن جنس گران شده لذا باید مردم ما مدیریت کنند و هم صرفه جویی در اجناسی که مورد نیاز آنهاست.

امام جمعه زهک ابراز کرد: امروز باید توجه کرد به منافع ملی خودمان نه منافع شخصی؛ در بحث خرید سکه می‌بینیم چند هزار سکه را سه نفر می خرند اینها خدشه وارد می کند به نظام ما؛ جزء اینکه دشمن را حریص کند و جنگ روانی در بین مردم راه بیافتد چیز دیگری نیست.

حجت الاسلام خدری در ادامه به مشکلات مختص سیستان پرداخت و اذعان کرد: در بحث مصرف آب ؛ با توجه به اینکه در کل دنیا دچار مشکل آب هستیم در بحث صرفه جویی دقت و مدیریت کنند؛ الان مهمترین نیاز ما از آب استفاده شرب است.

وی در این راستا تصریح کرد: با توجه به اوضاع و احوال منطقه بعضی از مردم از نانوایی ها گلایه مند هستندکه نان هایی که پخت می‌شود قابل خوردن نیست وقتی در بحث پخته نان از آرد استفاده درست نکنیم علاوه بر اسراف و گناهی که هست صدمه بزرگی به نظام خودمان میزنیم لذا مسئولین رسیدگی کنند و مشکل را برطرف کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark