داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بسیجیان زابل حق همسایه داری را ادا کردند/توزیع 8 هزار پرس غذای گرم بین سیل زدگان هیرمندی
کد مطلب: ۶۶۷۴۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
با وقوع سیلاب در سیستان بسیجیان نشان دادند که در شرایط بحران همدلی و فعالیت گروهی می تواند گره از هر کاری را بگشاید.
بسیجیان زابل حق همسایه داری را ادا کردند/توزیع 8 هزار پرس غذای گرم بین سیل زدگان هیرمندی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با ورود سیلاب در روز یک شنبه و شکستگی دایک رودخانه نیاتک در شهرستان هیرمند، تعداد ۴ روستا در این شهرستان به زیر آب رفت.
این در حالی بود که پس از بررسی های موجود مشخص شد که به علت فرسودگی و عمر بالای دایک نیاتک قسمتی از آن که تحمل حجم آب ورودی را نداشته است دچار پارگی و در نهایت شکستگی می شود.
با این حال از ابتدای وقوع حادثه این بسیجیان بودند که به کمک شهروندان هیرمندی شتافتند، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زابل در دقایق ابتدایی حادثه خود را به محل رسانده بود با کمک به روستاهای سیل زده باعث تخلیه هر چه زودتر آنها شدند.
از این رو پاسداران و دیگر بسیجیان شهرستان زابل نیز که در محل دایک شکسته شده حضور داشتند ضمن کنترل اوضاع و محافظت از مردم جهت ترمیم دایک با تمام تلاش در حال فعالیت بودند.
با ای حال می توان گفت که شهرستان زابل که در ۳۰ کیلومتری شهرستان هیرمند قرار دارد ، با حضور ۷۲ ساعته خود در محل حادثه حق همسایه داری را به شهرستان هیرمند ادا کرد.
این در حالی است که موجی از کمک های ناحیه مقاومت زابل از ابتدای شروع حادثه به سوی سیل زدگان هیرمندی روانه شده است ، اهدا و توزیع سبد غذایی شامل تن ماهی روغن و برنج ، اهدای غذای گرم بین سیل زدگان بخشی از خدمات بسیج به مردم سیل زده در چهار روز اخیر است.
با وقوع سیلاب در سیستان بسیجیان نشان دادند که در شرایط بحران همدلی و فعالیت گروهی می تواند گره از هر کاری را بگشاید.


سرهنگ علی ثمره حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زابل در این خصوص گفت: تشکر ویژه ای باید کرد از فرماندهان سپاه سردار پاکپور که از ساعات اولیه حضور پیدا کردند و سردار مارانی و سردار گشتاسبی که تا لحظه آخر خود به صورت جهادی در میدان بودند.
وی افزود: بسیجیان و پاسداران با تمام توان در تلاش بودند تا سیلاب مهار شود و آب به سوی تالاب در حرکت باشد که خوشبختانه این امر در ساعات اولیه روز گذشته محقق شد.
ثمره حسینی ادامه داد: تا کنون ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل تعداد ۸ هزار پرس غذای گرم بین خانواده های سیل زده توزیع کرده است که امروز نیز در اجرای مرحله دوم کمک رسانی به سیل زدگان تعداد دو هزار و ۵۰۰ غذای گرم دیگر نیز توزیع خواهد شد.
وی بیان داشت: فردا نیز در راستای این امر هزار پرس غذای گرم دیگر توسط ناحیه بسیج زابل بین سیل زدگان شهرستان هیرمند توزیع می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل همچنین از اجرای برنامه های فرهنگی در میان سیل زدگان خبر داد و گفت: از طریق قرارگاه جواد الئمه (ع) برنامه ها و مسابقات شادی در بین خانواده های سیل در محل های اسکان برگزار می شود.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark