داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
نماینده مردم زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند در مجلس شورای اسلامی:
نمره قبولی به تحقق شعار سال در کشور نمی دهم/ قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی مهمترین موانع اقتصاد مقاومتی
کد مطلب: ۶۳۳۱۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۹
نماینده مردم زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند در مجلس شورای اسلامی گفت: نمره قبولی به میزان تحقق شعار سال در کشور نمی دهم چرا که مسئولان بهتر از این می توانستند عمل کنند.
نمره قبولی به تحقق شعار سال در کشور نمی دهم/ قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی مهمترین موانع اقتصاد مقاومتی
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: برخی از مسئولان گویا اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند چرا که عملکرد ضعیف آن ها در این راستا به وضوح قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه میزان تحقق شعار سال در کشور قابل ارزیابی نیست چرا که اقدامات انجام شده قابل لمس، مشاهده و اندازه گیری نیست، افزود: بیکاری یکی از مهم ترین دلایل عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است زیرا وقتی ۲۰ میلیون دلار قاچاق در کشور انجام می شود به طور حتم ضد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می‌باشد.

دهمرده با عنوان اینکه مفاسد در بسیاری نقاط دیده می شود بنابراین انتظار می رود دولت و قوه قضاییه به طور جدی با آن ها برخورد کند، اظهار کرد: علیرغم اینکه شعار سال بسیار زیبا و قابل تامل است اما هنوز تحقق نیافته و معیشت و درآمد مردم که ریشه در اقتصاد دارد با مشکل مواجه است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید تلاش ها افزایش یابد چون استعدادها در کشور زیاد است اما آن گونه که باید از آن ها استفاده نشده است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در بسیاری از عرصه ها به ویژه عرصه دفاعی به موفقیت های چشمگیری دست یافته اما همچنان در زمینه اقتصادی با مشکل مواجه است، اظهار کرد: عده ای چشم خود را به خارج از کشور و به ویژه برجام دوخته و وقت زیادی را صرف آن کرده بودند اما در نهایت هیچ نتیجه مثبتی حاصل نشده است.

دهمرده تاکید کرد: نه تنها نباید ارتباطات خود را با خارج قطع کرد بلکه باید تولید خود را افزایش داد چرا که کشورهای اطراف از قبیل افغانستان و عراق نیاز مبرم به تولیدات ایران دارند و بازار بسیار خوبی برای محصولات تولیدی ایران به شمار می روند.

وی با بیان اینکه سیب و انار مازاد تولیدی خود را می توان به عراق صادر کرد، اذعان کرد: با اینکه عرصه تولید و بازار فروش خوبی در کشور وجود دارد اما بهره برداری مناسبی از آن انجام نشده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark