داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
معاون میراث فرهنگی زابل عنوان کرد:
حجاب و عفاف نزد ایرانی ها و بخصوص سیستانی ها ریشه در تاریخ دارد
کد مطلب: ۳۰۱۹۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
شهرکی: ما قبل از اسلام بحث پوشش و حجاب را داشته ایم و با ورود اسلام حجاب و عفاف در بین زنان مسلمان ایرانی کامل تر شد و امیدواریم این حجاب همواره در بین زنان مسلمان مایه حفظ شأن و جایگاه آنان باشد.
حجاب و عفاف نزد ایرانی ها و بخصوص سیستانی ها ریشه در تاریخ دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: طاهره شهرکی معاون میراث فرهنگی شهرستان زابل در خصوص حجاب و عفاف گفت: حجاب و عفاف نزد ایرانی ها و بخصوص سیستانی ها ریشه در تاریخ دارد.

وی ادامه داد: در حدود 400سال پیش از حضور اسلام در کشور مان شاهد این هستیم که زنان در شهر سوخته از لباس های پوشیده استفاده می کردند یا تصاویری که از دوران پارسیان داریم تصویر ملکه ای هست که لباس کاملا پوشیده دارد.

شهرکی افزود: بحث پوشاک کلا ذاتی است و مخصوص زمان و مقطع خاصی نمی شود مثلا برای تهمینه و گردآفرید مطالب بسیار زیبایی را داریم که گردآفرید فقط چشمانش دیده می شد و می جنگید و هنگامی که کلاهخودش بر زمین افتاد مشخص شد که یک زن سیستانی بوده است که می جنگد.

معاون میراث فرهنگی زابل با اشاره به مقام و جایگاه والای زن در سیستان ادامه داد: سرزمین سیستان اساسا سرزمینی است که زن در آن جایگاه بسیار والایی دارد و به همین دلیل کسی که ارزشش زیاد باشد دست نیافتنی است و هر کسی نباید به آن تعرض و یا با چهره و اندام آن برخوردی داشته باشد.

وی ادامه داد: به دلیل همین جایگاه والای زن در سیستان، بحث عفاف و حجاب نیز مقوله اصیل و قرص و محکمی است.

وی در پایان افزود: ما قبل از اسلام بحث پوشش و حجاب را داشته ایم و با ورود اسلام حجاب و عفاف در بین زنان مسلمان ایرانی کامل تر شد و امیدواریم این حجاب همواره در بین زنان مسلمان مایه حفظ شأن و جایگاه آنان باشد.
Share/Save/Bookmark