داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان:
کشف ۷۰ قبضه سلاح غیرمجاز در مرزهای منطقه سیستان
کد مطلب: ۷۴۷۳۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۷۰ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز طی عملیات مشترک مرزبانی و سربازان امان زمان(عج) در مرزهای شمالی استان خبر داد.
کشف ۷۰ قبضه سلاح غیرمجاز در مرزهای منطقه سیستان
به گزارش اوشیدا، سردار محمد ملاشاهی بیان کرد: مرزداران با اشرافیت اطلاعاتی در سطح حوزه استحفاظی از ورود قاچاقچیان سلاح غیرمجاز مطلع شدند و برای دستگیری و خنثی کردن اهداف سوء احتمالی آنها، بلافاصله تمهیدات لازم را به کار گرفتند.

 وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان سلاح و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله سلاح و مهمات به عمق کشور مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی زابل در غالب چندین تیم پوششی و عملیاتی به همراه سربازان گمنام امام زمان(ع) به منطقه شناسایی شده اعزام شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند محموله را به صورت کوله باری وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن محموله و برجا گذاشتن و به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.

وی با بیان اینکه تلاش مرزبانان برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده ادامه دارد، گفت: در این عملیات مرزبانان پس از پاکسازی منطقه، توانستند ۷۰ قبضه تپانچه‌‌ غیرمجاز شکاری را کشف کنند.

سردار ملاشاهی ضمن هشدار به قاچاقچیان، بر عزم جدی نیروهای مرزبانی در برخورد قاطع با هرگونه شرارت و تحرک قاچاقچیان در مرزهای شمالی استان تأکید کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark