داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
وجود بیش از 200 کلاس درس خطر ساز در زابل/خیرین از دولتی ها سبقت گرفتند
کد مطلب: ۶۷۳۵۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
293 کلاس درس غیر استاندارد و خطر ساز در شهرستان زابل شناسایی شده است که نیاز به تخریب دارند.
وجود بیش از 200 کلاس درس خطر ساز در زابل/خیرین از دولتی ها سبقت گرفتند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ از مهمترین مشکلات تحصیل در استان سیستان و بلوچستان می توان به کلاس های درس فرسوده اشاره کرد که به طور کل در کلیه شهرهای استان دیده می شوند.
در این رابطه زابل نیز یکی از شهرهایی است که از این قائله مستثنی نبوده و با این مشکل جدی و خطرناک رو به رو است.
کلاس های درس فرسوده که خطر آفرین نیز محسوب می شوند در حالی مورد استفاده قرار می گیرند که می تواند سلامت و جان افراد را به خطر بیاندازد.
این درحالی است که فرماندار زابل از وجود ۲۹۳ کلاس درس غیر استاندارد و خطر ساز خبر داده است و گفت: ۹۲۵ کلاس درس نیز به دلیل مشکلات فنی و مهندسی شناسایی شده اند که از این تعداد ۲۹۳ کلاس به دلیل غیر استاندارد و خطر آفرین بودن برای دانش آموزان باید تخریب، ۳۸۶ کلاس باید مستحکم سازی و ۲۴۶ کلاس باید مقاوم سازی شوند .
اما در سال های اخیر خیرین مدرسه ساز گام محکمی در استان سیستان و بلوچستان گذاشته اند که یکی از مهمترین آنها وکیلی راد است ، او تا کنون ۱۵ مدرسه تنها در شهرستان هیرمند احداث کرده است .
حمید سارانی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان هیرمند در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بیش از هزار دانش آموز در مدارس استاندارد وکیلی راد در حال تحصیل هستند.
وی افزود: وکیلی راد این نيکوکار مدرسه ساز از سال ۹۰ اقدام به مدرسه سازی در شهرستان هیرمند کرد و تاکنون با هزینه ای حدود هفت میلیارد تومان ۱۵ مدرسه در مناطق محروم این شهرستان ساخته است.
سارانی بیان داشت: علاوه بر اینکه وکیلی راد شخصا به ساخت مدرسه در شهرستان هیرمند مشغول است ، سایر خیرین را نیز برای ساخت مدرسه به این شهرستان می کشاند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark