داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه زابل،
اظهارات رئیس محیط زیست کشور بر نگرانی های مردم سیستان افزود/ کودک سوزی در فلسطین چهره واقعی استکبار نشان داد
کد مطلب: ۳۹۳۶۷
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵
امام جمعه زابل با اشاره به سخنان اخیر مسئول محیط زیست کشور در رابطه با هامون گفت: مردم ما در هفته گذشته در کنار رنج های بحران ریزگردها و خاکها از اظهارات مسئولین محیط زیست نگران شدند.
اظهارات رئیس محیط زیست کشور بر نگرانی های مردم سیستان افزود/ کودک سوزی در فلسطین چهره واقعی استکبار نشان داد
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: وصیت به تقوا در خطبه های نماز جمعه جز واجبات است.

وی با اشاره به ماهیت خطبه های نماز جمعه افزود: خطبه ها واجبات و مستحباتی دارد که توصیه به تقوا واجباتش است و وصیت یکی از آداب اسلامی و در بعضی از مواقع مستحب است و در بعضی از مواقع واجب می شود، واجب است انسان وصیت کند،حضرت امام صادق(ع) می فرمایند: در مورد وصیت سوال شد حضرت فرمودند: وصیت لازم است برای هر مسلمان.

حجت الاسلام به روایاتی که از برخی ائمه(ع) نقل شده است اشاره و گفت: خداوند متعال می فرمایند ای انسان سه لطف بر تو انجام دادم، لطف اول اینکه از تو پوشاندم عیوب و گناهانی را که اگر حتی خانواده تو متوجه آن موارد می شدند تو را خاک نمی کردند. وهیچگونه توجهی به تو نمی کردند.

وی بیان داشت: لطف دوم اینکه وسعت مال به تو دادم و ثروت به تو عطا کردم و بعد از تو قرض خواستم. این قرض گرفتن خداست و خداوند قرضش را در برزخ و قیامت به ما پرداخت می کند و لطف سوم این است که به تو اجازه دادم که در لحظه مرگ یک سوم اموالت را در اختیار داشته باشی و وصیت کنی.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم با اشاره به جمعه ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی گفت: امروز سالروز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان بر ارتش سر تا پا مسلح و جنایتکار رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه است.

وی در ادامه گفت: راه پیروزی فلسطین و به زانو درآوردن استکبار مقاومت و ایمان به وعده های خداوند متعال است.

خطیب نمازجمعه زابل گفت: کشورهای اسلامی قدرت خودشان و ضعف دشمن را مورد توجه قرار دهند و بدانند که دشمن ضعیف است.

وی افزود:چهره واقعی انگلیس ،آمریکا و جهانخواران را در نگاه به صهیونیستها و داعش می توان دید.

کیخا اظهار داشت: کودک سوزی ها، سربریدن ها و قتل و عام های شیعه و سنی چهره واقعی انگلیس ، امریکا و همه استکبار جهانی را نشان می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه با اشاره به یکشنبه ۲۵ مرداد سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: این روز آغاز دهه کرامت و لازم است تا برای تربیت فرزندانمان برنامه داشته باشیم و در این زمینه ها مطالعه کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن برنامه های زیادی دارد تا فاصله بین ما و فرزندانمان را زیاد کند،گفت:حجاب و چادر مقدسی که بر سر دارید و در گرمای شدید از سر نمی اندازید بسیار ثواب دارد سعی کنید این حس ایمان را به دخترانتان منتقل کنید تا دشمن در این زمینه کمرش بشکند.

کیخا با اشاره به چهارشنبه ۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین آمریکایی- انگلیسی گفت: این کودتا برای بازگرداندن محمدرضا شاه بود.

وی تصریح نمود: این نوع جنایات مصداق کامل نقض حقوق بشر است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به سخنان اخیر مسئول محیط زیست کشور در رابطه با هامون گفت: مردم ما در هفته گذشته در کنار رنج های بحران ریزگردها و خاکها از  اظهارات مسئولین محیط زیست نگران شدند.

وی افزود: رئیس محیط زیست کشور سخن از هامون پرآب و ورود آب به دریاچه هامون گفتند و این خیلی عجیب بود! البته گلایه اصلی ما از مسئولین محیط زیست استان و شهرستان است که اطلاع رسانی نکردند.

امام جمعه زابل در ادامه از جوانان بسیجی و مردم بصیر که با زدن ماسک پیامهایی را به مسئولین بزرگوار منتقل می کنند تشکر نمود و اظهار داشت: این پیگیریهای شما و سخنان خادمین شما نتیجه داده است و استاندار هفته گذشته جلسه ای با مسئول محیط زیست کشور و همچنین با معاون اول رئیس جمهور داشته اند که نتیجه آن تشکیل ستاد بحران در منطقه به طور خاص برای هامون بوده است که این مسئله جای تقدیر و تشکر دارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark