داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۱
 
توزيع سبد کالاي 400 هزار توماني براي خانواده هاي نيازمند
کد مطلب: ۲۲۴۰۰
تاریخ انتشار:شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۹
اوشیدا: رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، از توزیع سبدهای غذایی به ارزش مالی 400 هزار تومان برای خانوارهای نیازمند از 15 اسفند خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: فرحناز رافع در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه توزیع سبدهای غذایی در قالب طرح ملی «فرشتگان رحمت»، انجام می شود، گفت : زنان سرپرست خانوار ، زنان بدسرپرست ، همسران زندانیان و بیماران نیازمند و خانوارهایی که پشت خط کمیته امداد و بهزیستی مانده‌ اند، از مشمولان این طرح هستند.
وی افزود : از سال ۸۸ تاکنون سازمان داوطلبان طرح پوشش خانواده‌ های محجورین، زنان بی‌سرپرست و خانوار بیماران نیازمند (که زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند)، را در قالب طرح ملی فرشتگان رحمت اجرایی کرده است.
رافع با بیان اینکه این خانوارهای نیازمند با تلاش مددکاران در سطح روستا و شهرستان‌ها شناسایی می ‌شوند، گفت: داوطلبان این سازمان در چهار هزار خانه داوطلب، وظیفه جمع‌آوری کمک ‌ها، بسته ‌بندی و توزیع این بسته‌های غذایی را میان خانواده‌های نیازمند بر عهده دارند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر افزود : در طرح فرشتگان رحمت امسال، یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر نیازمند مشمول دریافت این سبدها هستند.
وی گفت: بر اساس برنامه ‌ریزی ‌های صورت گرفته، با توجه به نوع کمک ‌های مردمی و فرهنگ هر منطقه، نوع سبد کالایی متفاوت خواهد بود اما ارزش ریالی این سبدها حداقل ۴۰۰ هزار تومان برای یک خانوار چهار نفره است.
به گفته رافع، برنج، روغن، قند، شکر، حبوبات و ماکارانی در این سبد وجود دارد و با توجه به فرهنگ هر منطقه، مواد پروتئینی، میوه و شیرینی نیز در این سبدها جانمایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۴۴ هزار سبد در قالب طرح فرشتگان رحمت که میان افراد نیازمند توزیع شد، افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، امسال ۲۹۳ هزار سبد غذایی میان افراد نیازمند توزیع می ‌شود.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر با بیان اینکه توزیع این بسته ‌های غذایی از پانزدهم اسفند آغاز می ‌شود، گفت: خیران و نیکوکاران می ‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمامی بانک ‌های کشور واریز و کمک‌ های غیرنقدی خود را به خانه‌های داوطلبی تحویل دهند.
رافع افزود: امسال نخستین بار در سبدهای غذایی خانوارهای نیازمند، بسته‌های آموزشی و بهداشتی شامل بروشورهای آموزشی، صابون، مسواک، خمیر دندان و حوله نیز جانمایی شده است.
وی همچنین با بیان اینکه از دهم تا سیزدهم اسفند طرح ویژه «جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اصناف» با عنوان «باران مهربانی» از سوی سازمان داوطلبان اجرایی می‌شود، گفت: در این مدت سازمان می ‌خواهد با برگزاری جلسات متعدد با هنرمندان، ورزشکاران و صاحبان صنوف، برای جذب حداکثری کمک ‌های این افراد اقدام کند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به اقدامات خیرخواهانه این سازمان در اجرای طرح «کاروان‌های سلامت»، گفت: در دهه فجر ۲۸۲ کاروان سلامت به مناطق محروم اعزام شد که هزار پزشک وظیفه درمان ۵۰ هزار بیمار نیازمند را بر عهده گرفتند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه ۱۰ هزار پزشک متخصص به صورت داوطلبانه این سازمان را یاری می‌کنند، گفت: در ۹ ماه اخیر ، بیش از ۲۲۹ هزار بیمار نیازمند تحت پوشش سازمان داوطلبان قرار گرفتند.
Share/Save/Bookmark