داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نابغه‌ ۲۱ساله حافظ قرآن، درزابل
کد مطلب: ۶۶۹۷۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
«محمدعلی اسلامی»،جوان نابغه و حافظ ۲۱ ساله قرآن است که در مدت یک دقیقه می‌تواند اطلاعاتی از ۱۵ صفحه قرآن را ارائه دهد، بطوری که انگار تمام صفحات قرآن جلوی چشمانش باز است.
نابغه‌ ۲۱ساله حافظ قرآن، درزابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ دربین برنامه های ویژه شب دوم قدر از «محمدعلی اسلامی»، جوان نابغه در حفظ قرآن،  در دارالمؤمنین زابل تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم، مسئول جلسه از «محمدعلی اسلامی» مشخصات صفحه ای از قرآن عثمان طه را پرسید که این جوان نابغه بدون کوچکترین مکثی گفت: این صفحه اول کدام سوره است و درکدام سمت قرار دارد، کلمه ابتدایی و کلمه پایانی آن را بیان کرد.

در ادامه این مراسم، یکی از حضار، مشخصات صفحه ای از قرآن را پرسید که اسلامی مانند مورد قبلی بدون کوچکترین مکثی عنوان کرد که این صفحه‌ای از کدام سوره است، ودرکدام جزء قراردارد، صفحه در سمت چپ است، همچنین آیه ابتدایی این صفحه را خواند و همچنین از کلمه آخر این صفحه خبر داد.

همچنین در این مراسم،شماره صفحات به اسلامی گفته شد و از او خواسته شد کلمه ابتدایی دو صفحه یا پنج صفحه بعدتر و بعدتر را بگوید که این نابغه حافظ قرآن بدون کوچکترین تأملی، طوری که انگار تمام صفحات قرآن جلوی چشمانش باز است از کلمات ابتدایی نام برد و موجب شگفتی حضار این مراسم شد وبا فرستادن صلوات، او را تشویق کردند.

 در بخش جذاب دیگری از این برنامه نوجوان شیعه به کمک مجری برنامه با رمزی که بین خودشان داشتند می‌توانست تشخیص دهد کلمه‌ای ویا نقطه ای ازکلمه که هر یک از حضار روی آن دست می‌گذارد چیست، در کدام صفحه است و آیات ابتدایی آن صفحه را تلاوت می‌کرد!

در پایان این مراسم، «اسلامی» با تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین لطفی، نماینده آیت‌الله سیستانی دردارالمومنین زابل ،برای برگزاری این برنامه، اظهار کرد: اگر به قرآن متمسک شویم، دیگر در جامعه مشکلی نخواهد بود.

گفتنی است، محمدعلی اسلامی، نابغه‌ای در حفظ قرآن است که تنها ۲۱سال دارد و با این سن توانسته است از دانشگاه بیروت لبنان، دکترای افتخاری دریافت کند.واکنون نیز مراحل گذراندن پایانی دوره دکترای خوداست.

همچنین دراین مراسم سه نوجوان حافظ کل قرآن از شهرهای تهران و کرج حضورداشتند که آنان نیز باپرسشهایی که ازسوی مجری برنامه درخصوص قرائت آیات قرآن مجید از سوره های مختلف ونیزقرآن رابه انگلیسی ترجمه می کردندباذکرصلوات موردتقدیرقرارگرفتند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark