داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۱
 
LiFi گجتی منحصر به فرد برای انتقال داده از طریق نور!
کد مطلب: ۲۰۱۵۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۰
اوشیدا:در نمایشگاه CES، کمپانی با نام Oledcomm، گجت یا کانسپت جدیدی را با نام لای-فای (به جهت Light) معرفی نمود، که قادر است از طریق نور به انتقال داده بپردازد!!
LiFi گجتی منحصر به فرد برای انتقال داده از طریق نور!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:در کنار این طرح یک اسمارت‌فون و تبلت در این بخش قرار داشتند، که دوربین جلوی آن‌ها با سنسور نوری مختص به این طرح، جایگزین شده‌بود. این طرح نیاز به یک دانگل جداگانه نیز دارد که با ورود به جک هدفونِ دستگاه کار می‌کند. (تصویر بالا)

نحوه کار این محصول بدین گونه است که در ابتدا، دانگل را به دستگاه موردنظر وصل می‌کنید، سپس آن را در زیر لامپ مخصوص قرار می‌دهید. امواج این لامپ فقط بصورت یک نور معمولی توسط چشم غیرمسلح دیده می‌شوند و با این کار، باید نرم‌افزاری مخصوص را روی دستگاه نصب کنید تا این طرح نیز بصورت کامل اجرا شود.

سپس پس از انجام این موارد قادر خواهید بود با نزدیک کردن یا گذاشتن دستگاه در زیر لامپ، عمل خاصی را انجام داده یا داده‌های مختلفی را، انتقال دهید. نمایش تصویر، اجرای بازی، ویدئو و… . Oledcomm مدعی است که می‌تواند از این سرویس جهت موارد تبلیغاتی نیز استفاده کند، چیزی مثل سرویس iBeacon از اپل! البته که طبیعیست برای گسترش و توسعه این طرح، نیاز است که کمپانی جهت قرار گرفتن سنسور مخصوص خود در دستگاه‌ها، هماهنگی‌هایی را با کمپانی‌ها انجام دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شهر خبر
    عکاس :