داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رییس اداره دامپزشکی زابل؛
برگزاری دوره های آموزشی-ترویجی نقش موثری در بهداشت و سلامت جامعه دارند
کد مطلب: ۵۷۱۶۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
رییس اداره دامپزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: برگزاری دوره های آموزشی-ترویجی نقش موثری در بهداشت و سلامت جامعه که هدف اصلی تمامی فعالان این حوزه است دارد.
برگزاری دوره های آموزشی-ترویجی نقش موثری در بهداشت و سلامت جامعه دارند
حامدگنجعلی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: نوع زندگی ماشینی، مشکل تامین غذا، بحث و اهمیت نوع تغذیه درسرنوشت سلامت هرفرد، توجه بیشتر علمای علم بهداشت و سلامت جامعه به پیشگیری وکنترل از بیماریها بجای درمان، و گروه بندی بیماریها براساس میزان شیوع درهر منطقه و سطح مخاطره آمیزی آنها برای سلامت انسان موجب شده تا بحث بیماری های زئونوز در اولویت بیماریهای کشور ما و به ویژه منطقه سیستان قرار بگیرد.

گنجعلی افزود: بیماری هایی که بین انسان و دام مشترک بوده و از طریق حیوانات می توانند به انسان منتقل شوند که خود براساس زندگی روستایی اکثریت مردم این منطقه، پرورش سنتی دام و طیور، همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان، واردات دام و....موجب شده تا فعالان حوزه بهداشت، این منطقه را خط مقدم مبارزه با این بیماری ها بدانند.

رئیس نظام دامپزشکی استان تصریح کرد: اداره دامپزشکی زابل با عنایت به موارد فوق تصمیم گرفت تا به منظور افزایش سطح آگاهی مردم این منطقه به ویژه نسل جوان با همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان های زابل، هامون و نیمروز با اعزام کارشناسان به تعدادی از مدارس آن مناطق، درباره بیماریهای زئونوز وراه های کنترل و پیشگیری از این بیماریها از قبیل بروسلوز، هاری، شاربن، کزاز، آنفلوانزای فوق حاد و... مطالبی را بیان و با پخش بروشور و کاتالوگ در مدارس، مساجد، پادگانها و...به بحث و تبادل نظر بپردازند.

گنجعلی ابراز داشت: از تمامی مدیران، کادر آموزشی و مسئولین گرانقدر شهرستان های زابل، هامون و نیمروز صمیمانه خواستاریم تا پس از انجام هماهنگی های لازم امکان حضور همکاران ما را برای برگزاری هرچه بهتر این دوره هامهیا سازند.

رئیس نظام دامپزشکی استان و اداره دامپزشکی زابل ادامه داد: بی شک برگزاری دوره های آموزشی-ترویجی می تواند در مسیر بهداشت وسلامت جامعه که هدف اصلی تمامی فعالان این حوزه است،گامهای موثری را بردارد.

وی بیان داشت: سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره دامپزشکی زابل، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات احتمالی هموطنان عزیز می باشد تا با همیاری و همکاری فیمابین ورعایت نکات بهداشتی خود و خانواده خود را بیمه کنیم.

انتهای پیام//

Share/Save/Bookmark