داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نشریه کره شمالی: آمریکا دیگر در حاشیه امن قرار ندارد
کد مطلب: ۵۶۷۷۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
یک روزنامه مهم کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که آمریکا با توجه به ساخت موشک بالستیک قاره پیما از سوی پیونگ یانگ دیگر در حاشیه امن قرار ندارد.
نشریه کره شمالی: آمریکا دیگر در حاشیه امن قرار ندارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کارگر این کشور در گزارشی نوشت: ساخت و تولید این موشک یکی از برجسته ترین پیشرفت های نظامی کره شمالی محسوب می شود.
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در پیام خود به مناسبت سال 2017 در تلویزیون این کشور رسما اعلام کرد که پیونگ یانگ در مراحل نهایی آزمایش یک فروند موشک بالستیک قاره پیما قرار دارد.
اگرچه مقام های نظامی آمریکا گفته اند که این موشک را پس از پرتاب هدف قرار می دهند اما حالا این نشریه کره ای تاکید می کند که این دستاورد باعث شده است تا آمریکا هم در شرایط امن نباشد.
روزنامه می نویسد، ما دیگر یک قدرت معمولی نیستم و پیشرفتهایمان در عرصه دفاعی بسیار چشمگیر است.
«رودونگ سینمون» تصریح می کند که کره شمالی اکنون قادر به ساخت سلاح های کوچکتر هسته ای در اشکال مختلف و به اندازه ها و وزن های سبک تر است و هر زمانی که دستور این کار صادر شود، می توان نسبت به پرتاب آن اقدام کرد.
این روزنامه تاکید کرده است که آمریکا حتی اگر 10 هزار کیلومتر هم از کره شمالی دور باشد در امنیت نخواهد بود و دیر زمانی نخواهد پایید که بتوانیم قلب آن کشور را با موشک بالستیک قاره پیما هدف قرار دهیم.
نشریه همچنین آورده است: کره شمالی یک قدرت هسته ای و نظامی برتر در آسیای شرقی است که به رسمیت شناخته خواهد شد.
روزنامه کره شمالی در نهایت تاکید کرده که اولویت این کشور بهبود زندگی مردم و ارتقای سطح امنیت آن است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :