داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مطرح شد؛
پیروزی در انقلاب اسلامی ثمره حرکت در مسیر آرمان های امام بود/ اراده و همراهی مردم نقش مهمی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشت
کد مطلب: ۷۰۱۷۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۴
مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین و شاعران شهرستان زابل در سالن همایش سپاه این شهرستان برگزار شد.
پیروزی در انقلاب اسلامی ثمره حرکت در مسیر آرمان های امام بود/ اراده و همراهی مردم نقش مهمی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ در این مراسم سرهنگ پاسدار موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زابل ضمن تسلیت رحلت حضرت امام خمینی(ره) گفت: از مهمترین ویژگی های بارز حضرت امام(ره) مقاومت و توکل به خدا بود که توانستند با تکیه بر این دو اصل و همراهی مردم انقلاب عظیمی را شکل دهند.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در جبهه حق علیه باطل آرمان های امام راحل و انقلاب را سر لوحه قرار داده بودند افزود: پیشرفت امروز انقلاب اسلامی و همچنین پیروزی در دفاع مقدس ثمره حرکت در راه آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی بوده است.

سنچولی به تفکر عرفانی حضرت امام اشاره کرد و ادامه داد: اراده و همراهی مردم و ملت بیشترین تاثیر را برای به ثمر رسیدن حرکت امام (ره) داشت.

وی بیان داشت: قدرت رهبری معنوی و سیاسی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران باعث ایجاد روحیه‌ای مضاعف درامت اسلامی شد، این روحیه همانا شور، نشاط و شعف برای احیای اسلام و دفاع از کیان اسلامی در برابر طاغوت کوچک وبزرگ، محلی وبین المللی بود.

فرمانده سپاه زابل خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) بزرگ‌ترین شخصیت قرن و موفق ترین رهبر مسلمانان جهان توانست انقلاب اسلامی را علیرغم توطئه‌های بسیار به پیروزی برساند و تلاش کرد همه امت اسلامی را زیر یک پرچم واحد قرار دهد و امت اسلامی نیز به ندای الهی امام (ره) پاسخ داد و دشمنان خود را نا امید ساختند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل نیز بیان داشت: باید آرمان های امام (ره) امروز مورد مطالعه قرار گیرد تا به نسل جوان انتقال داده شود.

وی در ادامه به شخصیت بزرگ حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار شهید نمونه بارز یک مرد انقلابی بود که به یاران شهیدش پیوست.

امام جمعه زابل تصریح کرد: هر کجا که انقلابی عمل کرده ایم و در راستای آرمان های امام حرکت کرده ایم در آن زمینه موفق ظاهره شده ایم و هر کجا که بر خلاف آن عمل کرده ایم ، موفق نبوده ایم.

همچنین به مناسبت ارتحال امام (ره) در پایان این مراسم محفل شعر برگزار شد و شاعران برجسته حوزه سیستان به شعرخوانی در خصوص شخصیت بزرگ بنیان گذار انقلاب اسلامی پرداختند.

در پایان مراسم نیز از شاعران این مراسم تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark