داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه اهل سنت زابل:
مرز فرصتی ارزشمند که از مردم سیستان گرفته شده/ به کشاورزان و دامداران خسارت دیده وام بلاعوض تعلق گیرد
کد مطلب: ۶۳۸۰۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: علیرغم قول های داده شده برای بازگشایی مرز اما مرز فرصتی ارزشمند که از مردم سیستان گرفته است.
مرز فرصتی ارزشمند که از مردم سیستان گرفته شده/ به کشاورزان و دامداران خسارت دیده وام بلاعوض تعلق گیرد
مولانا عبدالرشید شه بخش در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: امروزه در کشور مشکلات بسیاری دیده می شود و مردم از لحاظ معیشتی و اقتصادی شرایط نامناسبی را سپری می کنند و عامل اصلی آن بی تدبیری بعضی از مسئولان و دولتمردان است.

وی با بیان اینکه مسئولین کشور، استان و نمایندگان مردم در مجلس به فکر دردها و مشکلات ملت باشند، خاطرنشان کرد: کشور از ذخایر نفت و گاز، معادن و سرمایه های خدادادی غنی بر خوردار است و می‌طلبد که با توجه به دارا بودن این امتیازات و سرمایه ها برای عموم مردم فرصت های شغلی ایجاد می شد.

مولانا شه بخش تاکید کرد: کشور دارای مرزهای وسیع می باشد و مرز یک فرصت و وسیله مناسب تجارت برای طرفین می باشد.

امام جمعه اهل سنت زابل عنوان کرد: در گذشته مردم سیستان در مرزها رفت و آمد داشتند و مشغول بوده و مشکلات شان حداقل کمتر بود، اما متاسفانه بعد از انسداد مرزها به وسیله دیوار، این فرصت هم از مردم گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مسئولین در گذشته قول هایی برای برچیدن دیوار داده اند که متاسفانه به هیج وجه عملی نشد، اذعان کرد: مسئولین کشور، استان و نمایندگان ملت به فکر دردها و مشکلات مردم باشند.

امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: در گذشته در سال هایی که خشکسالی بود، به کشاورزان و دامداران خسارت دیده مبالغی کمک بلاعوض تعلق می گرفت که انتظار می رود دولت روحانی که مبنایش تدبیر و امید بوده است ومردم به خاطر همین وعده به او رای داده اند، چاره ای اندیشد.

مولانا شه بخش اظهار کرد: وظیفه همگان است تا به فکر مشکلات مردم باشند و از طریق ارسال نامه برای مسئولان و ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از آنان بخواهند به مشکلات رسیدگی کنند.

وی اضافه کرد: امروزه بعضی از مشکلات هستند که مسئولین اطلاعی از آن‌ها ندارند و آن را بی‌اهمیت دانسته نسبت به آن بی توجهی می کنند؛ ما باید به هر صورت ممکن این مسائل را مطرح کنیم تا آن‌ها آگاه شوند؛ همچنین نخبگان جامعه مسئولین کشور را در رفع و حل این مشکلات راهنمایی کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark