داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
تیم ملی والیبال ایران - ژاپن / تقابل دیدنی یوز‌ها و سامورایی‌ها در سرزمین آفتاب تابان
کد مطلب: ۶۸۲۱۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
تیم ملی والیبال کشورمان در نهمین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی امروز از ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه به مصاف ژاپن می‌رود.
تیم ملی والیبال ایران - ژاپن / تقابل دیدنی یوز‌ها و سامورایی‌ها در سرزمین آفتاب تابان
تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن در نهمین دیدارشان در رقابت‌های جام جهانی والیبال امروز از ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه به وقت تهران در شهر هیروشیما ژاپن به مصاف یکدیگر می‌روند. شاگردان کولاکوویچ در حالی آماده این بازی می‌شوند که توانسته اند به شرایط خوبی برسند و ۲ پیروزی پیاپی برابر تونس و آرژانتین کسب کنند، ژاپنی ها، اما انگیزه دو چندانی برای این بازی دارند، آن‌ها که میزبان جام جهانی هستند و در این دوره بسیار موفق خوب بودند و آمار ۶ برد در ۸ بازی را ثبت کرده اند.

سامورایی‌ها با این نتیجه و ۱۷ امتیاز یک پله پایین‌تر از آمریکای ۱۸ امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی قراردارند و در میان تیم‌های آسیایی که ایران و استرالیا هم شامل آن می‌شوند بهترین عملکرد را ثبت کرده اند. مردان سرزمین آفتاب تابان از آن جا که باید در تابستان آینده المپیک را میزبانی کنند چند وقتی است که در شرایط آماده سازی به سر می‌برند و نشان داده اند نتیجه برای آن‌ها اهمیت چندانی ندارد، اما به هر صورت با تمام قوا در این مسابقات حاضر شده اند تا در دومین تورنمنت معتبر والیبال جهان دست پر بیرون بیایند و آماده دیدار‌های سخت المپیک شوند.ژاپنی‌ها که یک مدال طلای المپیک را هم در کارنامه دارند چند سالی است که حرفی برای گفتن آن هم در آسیا برابر ایران قدرتمند ندارند، اما می‌خواهند با دست پر این جام جهانی را ترک کنند، سامورایی‌ها چندین سال است نتوانسته اند تیم ملی والیبال کشورمان را ببرند و این مسئله به یک امر دست نیافتی تبدیل شدهاست، ولی حالا با تمام قوا و به پشتوانه هوادارانشان امیدوارند بتوانند از سد تیم کشورمان بگذرند. تیم ملی والیبال ژاپن چندی پیش در مسابقات قهرمانی جام ملت‌های آسیا که به میزبانی تهران برگزار شد هم حاضر شدند و به عنوان سومی و مدال برنز آن دست یافتند، ولی با این حال بخت رویارویی با تیم ملی کشورمان را نداشته اند، زیرا جدول مسابقات به گونه‌ای بود که ۲ تیم تنها در مرحله یک چهارم به بعد ممکن بود به بخورند، ولی چنین اتفاقی هم نیافتاد و آن‌ها حتی در نیمه نهایی هم مغلوب استرالیا شدند تا در دیدار فینال هم به مصاف ایران نروند این در صورتی بود که تمام تیم‌های خوب آسیایی از جمله کره جنوبی، استرالیا و چین در این مسابقات با ایران بازی کردند.آخرین مصاف ۲ تیم در رقابت های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ انجام شد که شاگردان کولاکوویچ برنده آن بازی شدند. تیم ایران، اما در این مسابقات شرایط متفاوتی با قبل دارد، شاگردان کولاکوویچ به دلیل آن چه خستگی، مصدومیت، سال پر تورنمنت، والیبال زدگی و ... در این مسابقات در شرایط آرمانی نبوده اند و در ۸ بازی تنها به ۴ پیروزی دست یافته اند و با ۱۱ امتیاز تیم هفتم هستند، تیم ملی کشورمان نوسان زیادی در این مسابقات داشته است و کادر فنی هم تصمیمات متفاوتی در مسابقات اتخاذ کردند آن‌ها پس از بازی برابر روسیه و مصر که با واگذاری نتیجه همراه شد دست به جوان گرایی زدند و از بازیکنانی بهره بردند که بسیاری مدت‌ها بود انتظار داشتند آن‌ها را در ترکیب تیم اصلی ببینند، این روش تاثیر گذار و مثبت بود و ۲ برد پیاپی و بازی عالی برابر برزیل را به همراه داشت، اما پس از دیدار با آمریکا شرایط عوض شد تیم ایران به راحتی تونس را برد، اما کولاکوویچ در بازی برابر آرژانتین از ترکیب جوان و با تجربه بهره بردو در نهایت، نتیجه خوب و بازی قابل قبولی از شاگردان او دیدیم.
موسوی همراه تیم ملی به ژاپن نرفت، قائمی در همان ابتدا مصدوم شد و غفور و دیگر بازیکنان با تجربه هم در این مسابقات با مشکلاتی رو به رو شدند تا در مجموع شرایط خیلی ایده آل نباشد، به هر صورت بلند قامتان ایران همواره ثابت کرده اند در هر شرایطی حریف آسانی برای هیچ تیمی نخواهند بود و اگر هم بازی را واگذار کنند معمولا بازی را ارائه می‌دهند که مورد تحسین همگان قرار بگیرند. ژاپن اگرچه در نظر اول شرایط بهتری دارد و بسیار خوب است، اما بنا به گفته کارشناسان این تیم در بهترین شرایطش هم حتی در آینده شانسی مقابل ایران ندارد. تیم ملی کشورمان پس از این بازی باید در ۲ دیدار پایانی به ترتیب با ایتالیا و لهستان رو به رو شود.
Share/Save/Bookmark