داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
وزیر کشور در شورای اداری زابل مطرح کرد؛
ضرورت احیا سازمان عمران سیستان/ بازرسی برای کشف مافیای دام و مافیای سوخت انجام می شود
کد مطلب: ۶۴۲۵۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۴
وزیر کشور گفت: به منظور کشف تخلفات و مافیای سوخت و مافیای دام بازرس به سیستان اعزام می‌شود.
ضرورت احیا سازمان عمران سیستان/ بازرسی برای کشف مافیای دام و مافیای سوخت انجام می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رحمانی فضلی در جلسه شورای اداری که در محل فرمانداری زابل برگزار شد، عنوان کرد: از طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به مزارع سیستان بازدید به عمل آمد که از این مقدار ۱۰ هزار هکتار آن آماده است و مابقی آن تا پایان سال با حمایت و تخصیص های دولت تحویل داده می‌شود که یک کار بنیادی و زیرساختی عظیم برای تمامی زمین های کشاورزی سیستان خواهد بود.

وی افزود: در دولت مصوبه ای برای مناطق مرزی تصویب شد که در این راستا ۶ بازارچه در سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد شد تا با شرایط آسان به صورت قانونی کالاها را وارد کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این بازارچه ها حداقل برای هر مرزنشین تخفیف تعرفه ای ۶۰۰ هزار تومانی درنظر گرفته شده و در این راستا لازم نیست حتما فرد از افغانستان کالا وارد کند بلکه می تواند از چابهار هم با تخفیف گمرکی کالا وارد کند.

رحمانی فَضلی تصریح کرد: هدف دولت از افتتاح بازارچه مرزی تنها صادرات است که در این راستا امروز یک بازارچه افتتاح شد؛ همچنین پنج بازارچه مرزی دیگر در آینده نزدیک توسط استاندار افتتاح خواهد شد‌.

وی اظهار کرد: به منظور مقابله با تخلفات برای کشف مافیای دام و مافیای سوخت بازرس از تهران فرستاده خواهد شد و اگر تخلفی مشاهده شود حتما با آن برخورد خواهد شد.

وزیر کشور اذعان کرد: چاه ژرف اگر با پیش بینی های انجام شده پیشرفت داشته باشد کار عظیمی رخ خواهد داد به طوری که در حال حاضر در هر ثانیه ۴۰ لیتر آب از آن برداشت می شود که با پیشرفت چاه در آینده نزدیک به ۱۰۰ لیتر در هر ثانیه خواهد رسید.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه باید سیستان و بلوچستان در کنار هیرمند را در نظر داشت، ابراز کرد: اخیرا رییس جمهور مسئله منطقه آزاد را دستور داده اند که به طور ویژه در مجلس پیگیری شود.

وی تاکید کرد: در استان باید مردم به صورت مصمم راه های برون رفت از مشکلات را پیگیری کنند چرا که دولت به عنوان تسهیلگر موظف به آماده سازی ساختارهای زیربنایی است و توسعه سیستان باید به عنوان یک موضوع یک پارچه و همه جانبه مدنظر قرار گیرد.

رحمانی فضلی اذعان کرد: احیا سازمان عمران منطقه سیستان به عنوان یک ضرورت باید با معاون رئیس جمهور مطرح شود چرا با تصویب آن، سازمان به صورت یکپارچه متولی امور منطقه می‌شود.

وزیر کشور اضافه کرد: ملت ایران در همه فراز و فرودها در مقابل دشمنان ایستاده بنابراین اینک دشمنان از قدرت انقلاب ترسیده چرا که ایران در حال حاضر یک کشور مقتدر، با برنامه، متعهد و پایبند به موازین بین المللی است.

وی گفت: دشمنان اسلام تصور غلط از دین اسلام را ترویج می دهند اما با اینکه هزینه هایی متحمل می شویم برای اعتلای اسلام و حق این یک فرصت ارزشمند است؛ همچنین با توجه به حقانیت اسلام هیچگاه فلاسفه و متفکران غربی جرات مناظره با ما را در خود نداشته اند زیرا می دانتد در این عرصه حتما شکست خواهند خورد.

وزیر کشور عنوان کرد: با توجه به اینکه در زمینه مادی اگر غرب ثروتی دارد از جنگ جهانی کسب کرده اینکه ایران توانسته به تنهایی روشنگری کند تحمل آن برای غربیان دشوار است.

رحمانی فضلی اشاره کرد: با اینکه مرزبانان قران، خون شهدا و نوید بخش پیروزی، عزت و اصالت و مدافع اصول دینی هستیم در حوزه عمل نیز بی عیب نیستیم اما این به خوی و خصلت ما بر نمی گردد چرا که تنها نقص در عمل وجود دارد.

وی با ابراز اینکه کارگروهی در تهران برای بررسی مشکلات سیستان تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: ۴۰۰ هزار نفر در سیستان زندگی می‌کنتد اما آن گونه که لایق آن هستند چیزی دریافت نکرده اند.

سومدیریت کمر سیستان را شکسته است

امام جمعه زابل عنوان کرد: سومدیریت و مدیریت مثبت ناپایدار کمر سیستان را شکسته بنابراین تنگه احد باید به صورت ویژه توسط دولت مد نظر قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا با بیان اینکه بودن مردم در منطقه به عنوان پدافند غیرعامل عمل می کند بنابراین باید بودجه ای مصوب کرد که مهاجرت معکوس و خودداری از کوچ رقم خورد، تاکید کرد: مرز سیستان و بلوچستان را دریابید چرا که ماعیای دام و سوخت امان مردم را بریده بنابراین مرز یک فرصت است و به واسطه وجود افغانستان می توان پلی در آسیای میانه جهت صدور انقلاب به سایر کشورها ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه توریست درمانی و توریست علمی در سیستان یک ظرفیت است؛ اذعان کرد: درآمد مرز بسیار بالاست به طوری که این درآمد ماهیانه ۲۰ میلیارد و سالیانه ۲۵۰ میلیارد تومان
است که با اختصاص بخشی از درآمد آن به منطقه می توان بزرگراه زابل به زاهدان را تکمیل کرد.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: جلوی ویژه خواران و دستان ناپاک را بگیرید چرا که تنها افراد خاص از درآمد مرز بهره مند هستند؛ همچنین در حال حاضر ۶ هزارورخواب و کارتن خواب در منطقه زندگی می کنند که این رقم می تواند جمعیت یک شهر را به خود اختصاص دهد.

امام‌جمعه زابل با بیان اینکه دیپلماسی آب واقعا ضعیف است، خاطرنشان کرد: به هر بهره بردار طرح ۴۶ هزار هکتاری یک کنتور داده شود.


انتهای پیام


Share/Save/Bookmark