داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در پی قطعی آب در برخی از روستاهای هیرمند؛
مردم در گرمای 50 درجه از رودخانه ها آب تامین کردند/یک مسئول: خط لوله جدید در حال تست و آبگیری می باشد
کد مطلب: ۷۰۴۶۱
تاریخ انتشار:شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
در پی قطعی آب در روستای های شمال شهرستان هیرمند اهالی روستای امرودی آب شرب خود را از رودخانه ها تامین کردند.
مردم در گرمای 50 درجه از رودخانه ها آب تامین کردند/یک مسئول: خط لوله جدید در حال تست و آبگیری می باشد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ قطعی آب شرب در روستاهای شمال شهرستان هیرمند یکی از بزرگترین مشکلات مردم در فصل تابستان است که با توجه به گرمای هوا و مصرف بالای آب در این فصل با مشکلات جدی رو به رو می شوند.

در سال جاری نیز با توجه به آغاز فصل تابستان این مشکل به سراغ روستاهای شمال شهرستان هیرمند آمده است تا اهالی برخی از روستاها آب شرب خود را از رودخانه ها تامین کنند.

در همین رابطه یکی از اهالی روستای امرودی شهرستان هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در حالی که مسئولین قول مساعد داده بودند تا امسال مشکل آب شرب روستا حل شود اما همچنان مردم این روستا در فصل تابستان بی آب هستند.

وی افزود: تامین آب شرب کمترین خواسته ما است و مسئولین موظف هستند تا با توجه به وجود لوله کشی و صدور قبض ماهیانه آن را تامین کنند.

ابراهیم کوهکن ادامه داد: مردم در پی قطعی آب مجبورند از رودخانه ها برای مصارف خانگی آب تامین کنند که این امر باعث می شود در گرمای ۴۹ درجه این روزها با مشکل رو به رو شوند.

وی خاطرنشان کرد: آب شرب روستاهای شمال شهرستان هیرمند سال هاست در فصل تابستان با مشکل رو به رو است که هر سال نیز برای رفع این مشکل قول مساعد داده اند اما همچنان اهالی باید در گرمای این روزها تشنه بمانند.

غلامحسین لکزائیان پور معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: خط لوله جدید انتقال آب زهک به شهرستان هیرمند به اتمام رسیده است و در مرحله تست و آبگیری می باشد.

وی افزود: در فصل تابستان و با توجه به اینکه مصرف آب توسط مشترکین بالا می رود، روند آبرسانی به روستاهای بالادست ضعیف شده و باعث افت و فشار و بعضاً قطعی آب می شد.

لکزائیان پور تصریح کرد: در همین رابطه نیز این خط لوله پس از اتمام در حال تست و آبگیری است و بزودی مشکل اهالی این روستاها بر طرف می شود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark