داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
چرا باوجود تعطیلی خوابگاه‌ها، اجاره دریافت می‌شود؟/ تاخیر در تخلیه خوابگاه، هزینه روزانه دارد
کد مطلب: ۷۰۷۳۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه پرسیده اند که «چرا با تعطیلی خوابگاه‌ها، شهریه دریافت می‌شود؟» خبرنگار فارس این سوال را از مسوولان پیگیری کرده است.
چرا باوجود تعطیلی خوابگاه‌ها، اجاره دریافت می‌شود؟/ تاخیر در تخلیه خوابگاه، هزینه روزانه دارد

به گزارش اوشیدا به نقل از  خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه پرسیده اند که «چرا با تعطیلی خوابگاه‌ها، شهریه دریافت می‌شود؟»

این کاربران نوشته اند که با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ و تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی پس از شیوع ویروس کرونا، دانشگاه‌ها از دانشجویان خوابگاهی اقدام به دریافت شهریه کرده‌اند که کاملاً غیرمنصفانه و علیه حق دانشجوست. 

*از خوابگاه تعطیل اجاره ای دریافت نمی شود

 

مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این باره به خبرنگار فارس، گفت: خوابگاه های دانشجویی در حال حاضر بسته است و طبیعی است که به دلیل بسته بودن خوابگاه ها، اجاره ای هم پرداخت نمی شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: اکنون اجاره ای بابت خوابگاه های دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویان واریز نمی شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشجویان ساکن خوابگاه‌های غیر دولتی به نسبت زمانی که دیر خوابگاه را تخلیه کنند، هزینه تاخیر می‌پردازند.

*دستورالعمل پرداخت اجاره بسته به روزهای حضور در خوابگاه همچنان معتبر است

همچنین خبرنگار فارس این سوال را با مسوول مربوط در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم مطرح کرد.

الیاس منیری معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان در این باره به خبرنگار فارس، گفت: بدیهی است که صندوق رفاه دانشجویان بابت روزهایی از این ترم که خوابگاه بسته بوده و دانشجو از خوابگاه استفاده نکرده، اجاره ای دریافت نمی کند.

وی افزود: طبق اعلام قبلی صندوق رفاه دانشجویان، اجاره خوابگاه های دانشجویی به میزان روزهایی که دانشجو از خوابگاه استفاده کرده، محاسبه و دریافت خواهد شد. 

*اجاره ها نزد صندوق رفاه دانشجویان محفوظ است

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هم در این باره به خبرنگار فارس، تاکید کرد: در مدت تعطیلی خوابگاه های دانشگاه‌ ها و حضور نداشتن دانشجو در خوابگاه، اجاره ای هم دریافت نمی شود و این موضوع را از همان روزهای ابتدایی تعطیلی اعلام و به دانشگاه ها ابلاغ کرده ایم.

وی درباره تکلیف اجاره احتمالی پرداختی توسط دانشجویان به صندوق رفاه دانشجویان، گفت: اگر دانشجویی ابتدا اجاره خوابگاه را پرداخت کرده و سپس خوابگاه تعطیل و غیرقابل استفاده شده، اجاره پرداخت شده در صندوق رفاه دانشجویان محفوظ مانده است و جای نگرانی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دانشجو مبلغ پرداختی را از صندوق رفاه دانشجویان بستانکار می شود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark