داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
قاچاق انسان از مرزهای شرقی به قلب تهران/ داعش، نفوذ، غفلت
کد مطلب: ۶۳۹۹۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرزی با افغانستان و پاکستان یکی از مبادی ورود قاچاق انسان به شمار می رود به طوری که همه ساله شمار زیادی تبعه افغانی و پاکستان از طریق این مرز وارد کشور می‌شوند.
قاچاق انسان از مرزهای شرقی به قلب تهران/ داعش، نفوذ، غفلت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اتباع پاکستانی و افغانستانی با ورود به خاک ایران از طریق قاچاق تهدید عظیم برای امنیت کشور به شمار می روند.

اتومبیل های حامل قاچاق انسان همانند بمبی متحرک در جاده های استان در حال گردش هستند و سالانه حوادث خونبار بسیاری در منطقه به بار می آورند.

قاچاقچیان انسان از ترفندهای گوناگون استفاده می کنند

محقق و پژوهشگر سیستانی به خبرنگار اوشیدا گفت: اتوبوس آخرین مدل، از زاهدان به مقصد ترمینال جنوب تهران، صورتحساب می گیرد، نوبتش که شد، رأس ساعت با هرتعداد مسافر حرکت می کند.

عباس نورزایی درادامه افزود: تا اینجا ظاهر کار است و همه چیز وفق مقررات و در نهایت تبعیت از قوانین صورت می گیرد؛ اما این اتوبوس دارای دو نوع جاسازی است.

وی ادامه داد: یکی برای قاچاق سوخت، حداقل ظرفیتی برابر با ۶۶۰ لیتر گازوئیل که از پمپ های بین راهی به قیمت هر لیتر پنج هزار ریال خریداری می شود، کارت های سوخت توسط صاحبان پمپ های بین راهی از دارندگان وسایط نقلیه، قبلاً خریداری شده و در پمپ ها موجود است.

رئیس کانون جهادگران جهاد سازندگی عنوان کرد: جاسازی دوم روی شاسی در جایی مخصوص، زیر ماشین، محفظه ای برای قاچاق انسان است، کرایه ی هر نفر در این وی آی پیِ مخصوص، پنج میلیون تومان است.

نورزایی اظهار کرد: اینجا تعدادی افغانی که به طرق مختلف، از مرز ایران و افغانستان، موفق به عبور شده اند، قبل از حرکت اتوبوس، سوار می شوند یا در صورتی که احساس خطر شود، با توقف اتوبوس در یکی از پارکینگ های بین راهی، سوار می شوند.

مولف چندین کتاب تصریح کرد: در ایستگاه بازرسی ماهان کرمان و اردکان، که بازرسی دقیق تری صورت می گیرد، ترفند دیگری به کار گرفته می شود؛ اندکی قبل از رسیدن به این ایستگاه ها، در بین راه، اتوبوس متوقف می شود و افغانی ها را به یک دستگاه خودروی پژو انتقال می دهد تا از مسیرهای فرعی، آنان را کمی بعد از ایستگاه بازرسی، مجدداً وارد گردونه کرده، تحویل اتوبوس کند.

وی بیان کرد: سرانجام تعدادی از افراد افغانی که هیچ کنترلی بر روی آنها صورت نگرفته، وارد پایتخت کشورمان می شوند و در هر نقطه ای که خواستند، استقرار می یابند.

عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران با بیان اینکه آیا این اتوبوس ها نیروهای داعشی را انتقال نمی دهند؟ اذعان کرد: آیا مواد مخدر و یا اسلحه، به همین روش و یا روش های مبتکرانه و حرفه ای دیگر به وفور وارد قلب کشور نمی شود؟

نورزایی اضافه کرد: آیا تشخیص این عمل جنایتکارانه و خائنانه عده ای محدود از دارندگان اتوبوس، برای نیروهای نظامی و انتظامی ما کار سختی است؟

وی تاکید کرد: به هوش باشید که تنها سوریه و عراق از سیطره رسمی داعش، خارج شده است؛ اما سایه سیاه این جنایتکاران تاریخ، هم چنان در افغانستان و نقاط دیگر جهان وجود دارد و نباید از دشمن غافل بود.

رئیس اسبق جهاد سازندگی سیستان بیان کرد: به هوش باشید که این بار فاجعه ای چون ورود این قوم تبهکار به مجلس، در هیئت دولت یا نقاط حساس و حیاتی دیگر کشور اتفاق نیفتد.

نورزایی خاطرنشان کرد: یادتان باشد که چنین دشمنانی حتی اگر بتوانند در یکی از خیابان های یکی از شهرهای کوچک مان دست به تحرکی بزنند، تا ماه ها خوراک ماهواره های بیگانه خواهد بود.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark