داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه هامون:
باید با نگاه ملی به تقسیم استان بنگریم/راه برون رفت از مشکلات تفکر بسیجی است
کد مطلب: ۷۴۲۷۹
تاریخ انتشار:جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲
نماز جمعه شهرستان هامون به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه برگزار شد.
باید با نگاه ملی به تقسیم استان بنگریم/راه برون رفت از مشکلات تفکر بسیجی است
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه ضمن تقدیر از خدمات و برنامه های هفته بسیج گفت: امروز راه برون رفت از مشکلات تفکر بسیجی است،حتی مشکلات منطقه سیستان نیز امروز با همین تفکر قابل حل است.

وی افزود: مهمترین کار در منطقه سیستان دست در دست هم دادن و جمعی کار کردن است که به همان تفکر بسیجی باز می گردد.

امام جمعه هامون بیان کرد: امروز معضل منطقه سیستان فردی کار کردن است، اگر سرمایه گزاران بومی از سایر استان ها به منطقه بیایند قطعا مشکلات سیستان حل خواهد شد.

وی بیان کرد: در منطقه سیستان برخی ها از کارآفرینان و تولیدکنندگان بومی حمایت نمی کنند اگر می خواهیم مشکلات مرتفع شود باید خودمان از تولیدات بومی حمایت کنیم.

امام جمعه هامون بیان کرد: شما ببینید همین استان خراسان همه مردم و مسئولان پای کار هستند و از تولیدات بومی خود حمایت می کنند.

وی تصریح کرد: افتتاح دفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان جای امید دارد اما نتیجه آن نشود که مردم زیر چرخ توسعه له شود.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه خاطرنشان کرد: اینطور نشود که قیمت زمین و ملک بالا برود و فقط تجار نفع ببرند و مردم زیر بار گرانی له شوند.

وی گفت: باید توجه شود که توسعه با آمایش سرزمینی و برش منطقه ای باشد نه اینکه بعد از ده سال گرانفروشی و بی حجابی شکل بگیرد.

امام جمعه هامون خاطرنشان کرد: در بحث تقسیم استان برخی ها موضع می گیرند، ما پهناورترین استان هستیم و از شمال تا جنوب آن هزار کیلومتر است و هنگامی که منابع می آید مسائل مختلفی رخ می داد.

امام جمعه هامون گفت:قرار نیست بعد از تقسیم استان برادری و خویش و قومی ما بهم بخورد اگر تقسیم استان انجام شود قطعا توسعه را در پی خواهیم داشت.

وی گفت: برخی ها با دید مذهبی به تقسیم استان نگاه می کنند این درست نیست باید با دید ملی به این مسئله نگاه کرد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark