داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارشی از شوق تحصیل لب مرز ایران و افغانستان؛
مسیر 20 کیلومتری دانش آموزان که خیرین را متوجه خود کرد
کد مطلب: ۶۴۵۵۹
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
در یکی از روستاهای منطقه سیستان دانش آموزان مجبورند هر روز مسافت 20 کیلومتری را پیاده طی کنند.
مسیر 20 کیلومتری دانش آموزان که خیرین را متوجه خود کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مشکلات عدیده در زوستاهای سیستان نبود، مدرسه در این مناطق است، به طور کل دانش آموزان یک روستا بع اجبار برای رسیدن به مدرسه باید روزانه کیلومتر ها راه را طی کنند تا به این مکان تحصیلی برسند و همین مسیر را در بازگشت طی کنند.
ستاره یکی از دانش آموزان روستای تپه کنیز منطقه سیستان به خبرنگار اوشیدا گفت: برای طی کردن مسیر مدرسه هر روز مسافت 20 کیلومتری را طی می کنیم.
وی افزود: 10 کیلومتر مسیر رفت و همین مقدار مسیر برگشت مدرسه است که به دلیل خرابی جاده، هیچ خودرویی نیز از این مسیر تردد نمی کند، گرچه جاده این روستا از خاکی به شنی تبدیل شد است اما باز هم خودروها حاضر به رفت و آمد در این مسیر نیستند.
ستاره گفت: تنها خودرو روستا تویوتا وانت شورای روستا است که اکثر دانش آموزان در برخی از روزها در پشت آن سوار می شوند و برای رسیدن به مدرسه در طوفان و گرما و حتی سرما ، مجبورند تحمل کنند.
وی ادامه داد: شورای روستا نیز با گران شدن اجناس در کشور، کرایه رفت و برگشت را افزایش داده است و دیگر دانش آموزان قادر به پرداخت این مبلغ نیستند.
این موضوع باعث شد تا نظر برخی از خیرین شهرستانی به این روستا حلب شود و با مشورت و همت جهادی تصمیم به ساخت یک مدرسه خیری در این روستا کنند.
حاج آقا سلیمی خیر و نیکورا اهل تهران است که با بازدید از روستای تپه کنیز در سال گذشته ، تصمیم به احداث یک باب مدرسه در این روستا کرد.
وی به خبرنگار اوشیدا گفت: سال های زیادی را صرف بازدید از مناطق محروم ایران کرده ام اما در سیستان وضعیت متفاوت است.
وی ادامه داد : در این منطقه ، مردم صبر و استقامت بالایی دارند، گویا مشکلات بر آنان اثر ندارد و گویا مردم غول مشکلات را از پپای درآورده اند و بر روی آن نشسته اند.
سلیمی تصریح کرد: با کمک چند خیر که از قبل آنها را می شناختم تصمیم گرفتیم تا یک مدرسه 6 کلاسه برای این افراد در روستا تهیه شود تا دانش آموزان رنج سختی و مشقت دوری مدارس را دیگر تحمل نکنند.
وی ادامه داد : همچنین در نظر داریم برای حفظ بهداشت عمومی اهالی این روستا چند حمام و سرویس بهداشتی در کنار مدرسه احداث کنیم تا بهداشت عمومی اهالی روستا نیز حفظ شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark