داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
حجت الاسلام محمد قاسمی:
صنایع کوچک از ظرفیت اشتغالزایی بالایی برخوردار است/ مسولان از صنایع کوچک شهرستان نیمروز حمایت کنند
کد مطلب: ۶۰۶۳۴
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
امام جمعه موقت نیمروز عنوان کرد: صنایع کوچک برخلاف کوچکی در نام خود از ظرفیت اشتغالزایی بالایی برخوردار هستند.
صنایع کوچک از ظرفیت اشتغالزایی بالایی برخوردار است/ مسولان از صنایع کوچک شهرستان نیمروز حمایت کنند
مهدی محمد قاسمی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در حال حاضر صنایع کوچک و متوسط بیش از ۹۶ درصد صنایع کل کشور و حدود ۵۰ درصد اشتغال کشور را در برگرفته است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی به حمایت از تولید ملی به ویژه صنایع کوچک تاکید بسیار کردند چرا که صنایع کوچک با توجه به سرمایه اولیه پائین فشار مالی سنگینی بر دولت وارد نمی کند اما از ظرفیت اشتغالزایی بسیار بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام محمد قاسمی تصریح کرد: در شهرستان نیمروز ظرفیت بسیار خوبی برای صنایع کوچک مثل گلیم بافی، صنایع دستی و پرورش طیور وجود دارد که به شدت نیازمند حمایت مسولان هستند که در این راستا با پرداخت وام های کم درصد، جذب سرمایه گذاران و خیران در جهت ایجاد مشاغل و کارگاه ها و صنایع دستی می توان گام های ارزنده ای برداشت.

وی تاکید کرد: به منظور حمایت از صنایع کوچک انتظار می رود بانک ها از دریافت سودهای آنچنانب و دلالی خودداری و با تزریق پول و اعطای تسهیلات با کارمزد پائین از این صنایع حمایت کنند.

حجت الاسلام محمد قاسمی بیان کرد: با حمایت از صنایع کوچک و تولیدات داخلی می توان از واردات بی رویه که گریبانگیر کشور شده و جلوگیری به عمل آورد و از این طریق رونق اقتصادی را ایجاد کرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark