داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
چرا دولت نرخ ارز را پایین نمی‌آورد؟/ باید اصل را بر توانمندی‌های داخلی و تلاش خودمان بگذاریم
کد مطلب: ۷۲۲۴۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که دولت هیچ همکاری با مجلس برای حل مشکلات کشور نمی‌کند، گفت: خود دولت اعلام کرد که با تلاش خودش نرخ ارز کاهش پیدا کرده و ربطی به انتخابات آمریکا ندارد اگر این حرف دولت را بپذیرم باید از دولت بپرسیم چرا نرخ ارز را پایین نمی آورد.
چرا دولت نرخ ارز را پایین نمی‌آورد؟/ باید اصل را بر توانمندی‌های داخلی و تلاش خودمان بگذاریم
به گزارش اوشیدا حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، اظهار داشت: نگاه به انتخابات آمریکا توسط مسئولین کشور یک خطای محض بوده و دل بستن به آمریکا از جمهوری خواه تا دموکرات اشتباه محض است دشمنی آنها با ایران تفاوتی در دموکرات و جمهوری‌خواه ندارد اهداف شوم آنها ثابت است روش‌ها و تاکتیک‌های و راهبردها راهبرد هایشان تفاوت می کند.

 وی افزود: ما به برکت خود اتکایی و تکیه بر جوانان و تکیه بر داشته های خودمان می توانیم پیشرفت کنیم همانطور که با اعتماد به جوانان توانستیم در بسیاری از برهه ها پیشرفت کنیم نگاه به تحولات آمریکا ممکن است باعث شود نگاه کم کردن وابستگی به نفت ابتر بماند و یا اتکایی را که به داخل و تکنولوژی داخل و شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان خودمان داشتیم آسیب ببیند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مثبت مجلس خاطرنشان کرد: باید اصل را بر توانمندی‌های داخلی و تکیه بر خودمان داشته باشیم هرچند که توانستیم روابطمان را با دنیا بهتر کنیم و تحریم ها را کاهش دهیم ارتباط را با کشورهای بیشتری برقرار کنیم جای خودش را دارد اما یقیناً نباید امیدی به آمریکا و نظام سلطه داشته باشیم آمریکا هیچ وقت از در صداقت و دوستی با ما وارد نخواهد شد.

ذوالنور در پاسخ به این سوال که چرا پیش از اعلام رسمی نتایج انتخابات در آمریکا نرخ ارز در ایران کاهش پیدا کرد گفت: این وضعیت دو حالت می تواند داشته باشد یکی تلقی عامه است که قیمت دلار به خاطر انتخابات آمریکا کاهش پیدا کرد حالت دوم این است که خود دولت اعلام کرد که با تلاش نرخ ارز را کاهش داده است اگر این حرف دولت را بپذیریم باید از دولت بپرسیم وقتی نرخ ارز در دست خودشان است چرا آن را بیشتر از این پایین نمی آورند‌.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: با این نوع رفتارهای دولت در مسئله نرخ ارز، مردم دچار تردید می شوند که نرخ ارز دست خود دولت است و هر وقت دلش بخواهد آن را پایین می‌آورد و هر وقت دلش بخواهد آن را بالاتر می برد این تلقی تلقی خطرناک است امیدواریم چنین چیزی نباشد و امید است دولت این مسئله را درمان کند و ما معتقد هستیم که این مسئله قابل درمان است و اگر دولت اراده کند چنین چیزی ممکن است که بتوانیم قیمت ارز را متعادل کنیم.

وی تاکید کرد: برخی اوقات کم کاری،کوتاهی ، کم توجهی و سیاست های غلطی که توسط دولت پیش گرفته می شود فضا را به اینجا می‌رساند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که مردم در این زمینه و در مسائل اقتصادی از مجلس نیز مطالبه گری دارند مجلس چه کاری انجام می دهد؟ گفت: خشاب مجلس خالی است وقتی نمی توان رئیس جمهور را استیضاح کرد و نمی توان وزیر را استیضاح کرد به علت اینکه کابینه از حد نصاب می افتد و دولت احساس می‌کند که خشاب مجلس خالی است و هرکاری که بخواهد انجام می دهد.

نماینده مردم قم بیان داشت: این دولت دولتی است که تمکین نمی‌کند و با مجلس همراهی نمی‌کند از نظر قانون و طرح مشکلی وجود ندارد و حتی از نظر برنامه نیز مشکلی وجود ندارد همه اینها انجام شده است اما آن کس که باید اجرا کند و از آن که تمکین کند، دولت است که متاسفانه این اراده و اقدام را در دولت نمی بینیم ما تلاش خودمان را در مجلس انجام می دهیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark