داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده انتظامی شهرستان زابل خبر داد؛
دستگیری عامل برداشت بانکی غیر مجاز "زابل" در کمتر از 48 ساعت
کد مطلب: ۶۵۸۶۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
فرمانده انتظامی شهرستان زابل از دستگیری فردی که با به دست آوردن اطلاعات بانکی یک نفر اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی او کرده بود خبر داد.
دستگیری عامل برداشت بانکی غیر مجاز "زابل" در کمتر از 48 ساعت
سرهنگ احمد ثمره حسینی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام یکی از شهروندان مبنی بر سرقت 45 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی اش بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: با بررسی های تخصصی انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با کشاندن شاکی به پای دستگاه عابر بانک به بهانه برنده شدن و با به دست آوردن اطلاعات و رمزهای عبور مبلغ 45 میلیون ریال را طی چند مرحله از حساب بانکی قربانی به صورت اینترنتی برداشت کرده است.
سرپرست انتظامی شهرستان زابل تصریح کرد: کاراگاهان در ادامه پایش های اطلاعاتی و انجام اقدامات تخصصی متهم را شناسایی و در کمتر از 48 ساعت دستگیر کردند و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی دادند.
وی به شهروندان توصیه کرد: از در اختیار قرار دادن کارت اعتباری خود به افراد غریبه پرهیز نمایند و رمزهایی انتخاب کنند که غیر قابل حدس بوده و همچنین به هیچ عنوان بر روی کارت رمز را یادداشت نکنند.
ثمره حسینی گفت: شهروندان هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خوددر پرداخت های اینترنتی حتما کیبوردهای مجازی استفاده کنند و به تلفن ها و پیامک هایی که مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی صورت می گیرد توجهی نکنند .
سرپرست فرماندهی انتظامی زابل همچنین بیان داشت: در صورت پرداخت اینترنتی هزینه تلفن ثابت و همراه ، ازمحل های مطمئن و دارای مجوز استفاده نموده و تمامی عملیات پرداخت را شخصا انجام دهند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark