داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
سردار معروفی در آولین یادواره حماسه سازان کربلای 5 در زابل ؛
سردار معروفی: شهید میرحسینی خود را در محضر خدا می دید/ سه مولفه باعث پیروزی در دوران دفاع مقدس شد
کد مطلب: ۴۲۵۴۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عملیات کربلای 5 در دوران دفاع مقدس یکی از بزرگترین عملیات هاست و سه مولفه باعث پیروزی شد.
سردار معروفی: شهید میرحسینی خود را در محضر خدا می دید/ سه مولفه باعث پیروزی در دوران دفاع مقدس شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اولین یادواره حماسه سازان عملیات کربلای ۵ صبح امروز دوشنبه ۲۱ دی ماه با حضور سردار حسین معروفی ، مسئولین ،خانوادههای شهدا و آحاد مردم دارالولایه سیستان در مصلی المهدی (عج) زابل برگزار شد.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در این یادواره گفت: صحبت در این مجلس که تحت عنوان تجلیل از حماسه سازان کربلای ۵ که شامل شهیدان ، رزمندگان و ایثارگران است برای زبانی که طهارت آن را ندارد کاری بس مشکل است.

سردار معروفی بیان کرد: عملیات کربلای 5 در دوران دفاع مقدس یکی از بزرگترین عملیات هاست و سه مولفه باعث پیروزی شد.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان به مولفه اول پیروزی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:توکل به خدا ،ارتباط با خدای متعال،حسن ظن به وعده های الهی اولین مولفه است.

وی بیان کرد: هر کس در مقابل دشمن زانو زد و دست تسلیم بالا برد و آرمانش را زیر پا گذاشت در نظام سیاسی او جستجو نکنید، برگردید و نظام اعتقادی اش را جستجو کنید، مگر می شود انسان اعتقاد به خدا داشته باشد و از غیر خدا بترسد.

سردار معروفی با اشاره به سردار شهید قاسم میرحسینی گفت: از ویژگی های شهید قاسم میرحسینی که الگوی ما و جامعه است و همه دعا می کنیم به او متصل شویم ،حسن ظن او به خدای متعال بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: شهید میرحسینی زمانی که از عرفان و معنویت حرف می زند گویی سالهاست که بر سر درس عرفان و روحانیت نشسته است،چون اعتقاد به حسن ظن خدا داشت و خود را در محضر خدا می دید.

سردار حسین معروفی با بیان خاطراتی از سردار شهید قاسم میرحسینی ادامه داد: شهید میرحسینی در هنگام نماز تمام اعضای بدنش می لرزید، روزی برای ادای نماز در کنار من ایستاده بود و تمام بدنش می لرزید به او گفتم سرما خورده ای گفت نه، میرحسینی از خوف خدا می ترسد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: یک بار در جنگ سر خم نکرد و تنها فرمانده ای که با بلندگو گردان را هدایت می کرد فقط میرحسینی بود و تا لحظه شهادت یک لحظه نلرزید چون فقط از خدا می ترسید.

سردار معروفی با بیان اینکه دومین مولفه ای که ما را در دفاع مقدس به پیروزی رساند اتحاد ملی بود،گفت: همبستگی و اهداف مشترک چه در بعد اعتقادی و چه در بعد ملی هدف ملی ماست .

وی تصریح کرد: در همین گردان ۴۰۵ و ۴۰۹ که بیشتر بچه های سیستان بودند گرایش های زیادی در آن بودند اما یکبار هم بحث سیاسی نداشتند چون معنا نداشت و هدف مهم بود و همه می گفتند امام چه گفت، چون معتقد بودند آنچه امام گفته حرف امام زمان(عج) و حرف خداست.

فرمانده سپاه سلمان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند بیعت با امام بیعت با رسول خدا (ص)ست ببینید چه اتفاقی افتاده و دشمن چه کرده که امروز امام مسلمین این چنین به ما هشدار می دهد.

این مقام مسئول سومین مولفه پیروزی را رهبری صحیح و اسلامی دانست و بیان کرد: رهبری و هدایت پیامبر گونه امام، امامی که همه چیز را برای مردم می خواست، امامی که شما از او ذره ای از سست شدن را نمی بینید و می فرماید اگر تنها بمانم در مقابل آمریکا بازهم خواهم ایستاد.

وی عنوان داشت: مقام معظم رهبری در طول این ۲۷ساله گذشته در شرایط پیچیده تر از آن زمان و با وجود فتنه ها کشور و جهان اسلام را رهبری و هدایت نمود و می بینیم رهبری و ولایت باعث پیروزی و سربلندی ما شد.

سردار معروفی اظهار کرد: اگر امروز دشمن جرات نمی کند که به کشور ما چپ نگاه کند بخاطر آن عقبه هشت ساله ماست.

وی با بیان اینکه امروز دشمن همین سه مولفه را مورد حمله قرار داده است ،افزود: آن هشت سال افتخار ماست با دست خالی در برابر دشمن مسلح که ۳۷ کشور بصورت مستقیم و غیر مستقیم او را پشتیبانی می کرد و با هماهنگی غرب و شرق برای براندازی نظام قدم گذاشته بود،ایستادیم و پیروز شدیم.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در آن جنگی که امام فرماندهی می کردند فکر می کنید شهیدان عالی، میرحسینی، خدری، هراتی و ... چه ویژگی هایی داشتند که نمونه و اسوه شدند.
 
وی به ویژگیها و صفات شهدا اشاره نمود و گفت: اولین ویژگی شهدا گذشت از گناه بود و دومین ویژگی مردان الهی گذشت از مال و ثروت بود.


سردار معروفی به سومین ویژگی شهدا اشاره کرد و گفت: گذشت از آبرو سومین ویژگی شهدا بود.

این مقام مسئول چهارمین ویژگی شهدا را گذشت از عزیزان برشمرد و گفت: آیا امروز ما برای خدا و آرمان ها از عزیزانمان می گذریم و پنجمین و آخرین مولفه گذشتن از جان بود .انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark