داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رییس بیمارستان امام خمینی زابل:
روزانه ۳۵ نفر از امکانات کلینیک توانبخشی بیمارستان امام خمینی زابل استفاده می کنند
کد مطلب: ۶۱۵۳۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
رییس بیمارستان امام خمینی زابل عنوان کرد: با توجه به امکانات بسیار خوب بیمارستان امام خمینی، روزانه ۳۵ نفر از امکانات کلینیک توانبخشی این بیمارستان استفاده می کنند.
روزانه ۳۵ نفر از امکانات کلینیک توانبخشی بیمارستان امام خمینی زابل استفاده می کنند
محمد علی دروهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: بخش فیزیوتراپی کلینیک توانبخشی بیمارستان امام خمینی (ره) زابل با امکانات مجهز و نیروهای ماهر در خدمت بیماران است.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) در این خصوص اظهار داشت: بخش فیزیوتراپی این بیمارستان از سه نیروی فیزیوتراپیست برخوردار است که در دو شیفت صبح و عصر (از ساعت ۷ صبح الی ۱۴ و ۱۴ الی ۲۰ )، آماده اراِئه ی خدمات فیزیوتراپی به بیماران می باشد به طوری که روزانه به طور میانگین ۳۵ بیمار مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند می شوند.

دروهی با بیان اینکه بخش های فیزیو تراپی شامل دو بخش است، تصریح کرد: در بخش الکتروتراپی بخش بیشتر وسایل و دستگاه های الکتریکی فیزیوتراپی وجود دارد همچنین در بخش مکانوتراپی یا تمرین درمانی نیز بیشتر وسایل و امکانات جهت انجام تمرینات و ورزش های درمانی وجود دارد.

وی ابراز کرد: فیزیوتراپی در ارتوپدی، فیزیوتراپی در بیماری های اعصاب، فیزیوتراپی در بیماری های قلبی-تنفسی، فیزیوتراپی در اعمال جراحی، فیزیوتراپی در بیماری های زنان، فیزیوتراپی در طب ورزشی، فیزیوتراپی در اطفال و فیزیوتراپی در بیماری های پوستی مهم ترین موارد کاربرد فیزیوتراپی به شمار می رود.

دکتر دروهی با بیان اهداف فیزیوتراپی خاطرنشان کرد: فیزیوتراپی به معنای درمان فیزیکی با استفاده ازعوامل فیزیکی مثل گرما، سرما، الکتریسیته، نور، آب و عوامل مکانیکی مثل تمرینات طبی، ماساژ و ورزش اقدام به درمان بیماری ها و اختلالات می کند، است.

وی همچنین گفت: فیزیوتراپی برای به حداقل رساندن عوارض بیماری ها و درمان آن و بازگردانیدن کار اعضای بدن، جبران محدودیت ها و ناتوانی ها ایجاد شده است .

دروهی در پایان گفت: در فیزیوتراپی سعی می شود که بیمار هرچه سریعتر و بهتر به یک زندگی مستقل دست یابد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark