داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
موفق الربیعی:عراق یکی از بزرگترین حامیان استقلال و یکپارچگی خود را از دست داد
کد مطلب: ۵۶۷۷۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
مشاور سابق امنیت ملی و عضو فعلی پارلمان عراق تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به عراق علاقه ای ویژه داشت و به همین خاطر ایران و عراق را به یک چشم می نگریست و امروز عراق با درگذشت وی یکی از بزرگترین حامیان استقلال و یکپارچگی خود را از دست داد.
موفق الربیعی:عراق یکی از بزرگترین حامیان استقلال و یکپارچگی خود را از دست داد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" 'موفق الربیعی' با اشاره به دیدارهای مکرر خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی عراق را کشور ائمه اطهار (ع) می دانست و برای همین به عراق علاقه ای ویژه داشت و همان نگاهی را که به ایران داشت، به عراق هم داشت و هر دو کشور را به یک چشم نگاه می کرد.
وی در توصیف شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی از استوانه های بلندمرتبه و منتها الیه عقل، حکمت، استقامت، متانت و اعتدال بود.
مشاور سابق امنیت ملی عراق تاکید کرد: اولین بار که آیت الله هاشمی رفسنجانی را شناخت به دو ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران باز می گردد که با ایشان در ایران دیدار کرد.
الربیعی اضافه کرد که بعد از آن، هربار که عازم ایران شده، با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کرده است و در سفر آیت الله رفسنجانی به عراق (12 اسفند 1387)، با وی دیدار کرده است.
این نماینده پارلمان عراق، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را خسارتی بزرگ برای منطقه و بویژه دو کشور ایران و عراق توصیف کرد و گفت که کشور عراق اکنون یکی از بزرگترین حامیان استقلال و یکپارچگی خود را از دست داده است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :