داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۱
 
آخرین وضعیت پرونده عاملان قتل ٥ کشاورز در روستای دهنو
کد مطلب: ۶۲۹۹۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
بازپرس پرونده قتل ٥ کشاورز در روستای دهنو در ارتباط با آخرین وضعیت این پرونده گفت: پرونده در شرف رسیدگی در دادگاه برای صدور رای است.
آخرین وضعیت پرونده عاملان قتل ٥ کشاورز در روستای دهنو
 به گزارش پایگاه اوشیدا: اکبریان، بازپرس پرونده قتل ٥ کشاورز در روستای دهنو در ارتباط با آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: پرونده در شرف رسیدگی در دادگاه برای صدور رای است.

اکبریان از صدور کیفرخواست پرونده عاملان قتل ٥ کشاورز در روستای دهنو (واقع در شهرستان هیرمند) در اواسط دی ماه خبر داده بود.

۲۲ مهر ماه ساعت یک بامداد سه نفر ابتدا با یکی از کشاورزان سرمزرعه درگیر می‌شوند و او را با سلاح شکاری هدف قرار می‌دهند و سپس همراهان وی را به گلوله بسته و از محل متواری می‌شوند.

پس از اطلاع از این حادثه بازپرس سر صحنه حاضر و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات برای شناسایی عاملین این جنایت و افشای راز قتل آغاز می‌شود.

این اتفاق ساعت یک بامداد روز ٢٢ مهر به وقوع پیوست و از همان زمان تحقیقات ویژه‌ای دراین‌باره آغاز شد. آن زمان فردی در تماس با پلیس از وقوع جنایت در مزرعه‌ای در روستای دهنو واقع در شهرستان هیرمند خبر داد و بلافاصله عوامل انتظامی در محل حادثه حاضر شدند. آن‌ها پیکر‌های غرق در خون شش نفر را دیدند که فقط یکی از آن‌ها زنده بود و پنج نفر دیگر جان خود را از دست داده بودند.

به‌این‌ترتیب اظهارات شهود حاکی از آن بود که ابتدا یکی از مقتولان با آن سه نفر درگیر شد و هدف گلوله قرار گرفت.

سپس بقیه در این ماجرا دخالت کردند که سه مهاجم آن‌ها را نیز هدف قرار دادند و بعد از ارتکاب قتل فرار کردند.

تلاش‌های پلیس و نهاد‌های مربوطه برای شناسایی و دستگیری عاملان قتل در کمتر از یک ماه نتیجه داد و همه آن‌ها بازداشت شدند. متهمان در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف و درگیری سر مزرعه را علت اصلی این قتل اعلام کردند.

عباسی دادستان هیرمند با اشاره به کشته شدن ۵ نفر و مجروح شدن یک نفر از اهالی روستای دهنو در یک مزرعه گفت: پس از اطلاع از این حادثه بازپرس سر صحنه حاضر شد و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات برای شناسایی عاملین این جنایت آغاز شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark