داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
از تاخیر در اجرای همایش پیاده روی زابل تا ناتمام رها شدن برنامه/ دهمرده : مخالفت با صحبت وزیر در برنامه، دلایل پشت پرده ای دارد
کد مطلب: ۷۴۴۱۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴
همایش پیاده روی جمعه گذشته در شهرستان زابل در حالی با تاخیر آغاز شد که در پایان هم با حواشی زیاد به صورت نا تمام رها شده و حتی مراسم قرعه کشی هم برگزار نشد.
به گزارش اوشیدا،به نقل از عصرهامون، پس از فروکش آمار ابتلا به کرونا و بهبود شرایط در کشور، اولین همایش پیاده روی خانوادگی در کشور در شهرستان زابل در شمال سیستان و بلوچستان برگزار شد که این همایش با حواشی زیادی روبرو بود.

صبح جمعه ۲۰ خرداد ماه همایش پیاده روی خانوادگی در شهرستان زابل که به صورت زنده از شبکه سوم صدا و سیما در حال پخش بود برگزار شد، در این برنامه و هنگامی که دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با وزیر ورزش و جوانان خواستار پاسخگویی وی به مردم شد، با واکنش مجری و قطع برنامه توسط صدا و سیما مواجه شد.

پس از قطع برنامه حواشی زیادی در فضای مجازی منتشر شد و با توجه به تناقض زیادی که در این مطالب بود، خبرنگار ما جهت روشن شدن موضوع با حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت و گو کرد.
وی با بیان اینکه همایش پیاده روی با تاخیر دو ساعته شروع شد گفت: این موضوع باعث ناراحتی شهروندان شد با این حال مردم صبور شهر زابل مراسم را ترک نکردند.

دهمرده با بیان اینکه طی برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بر این بود که بنده به عنوان نماینده مردم صحبت کوتاهی روی جایگاه داشته باشم گفت: قبل از رفتن به جایگاه با مجری برنامه هماهنگ شد و درخواست کردم که بنده در ابتدا صحبت کوتاهی داشته باشم سپس زمانی را برای تماس تلفنی با وزیر محترم ورزش و جوانان اختصاص دهند تا پیام یا وعده ای از ایشان در بحث ورزش به مردم سیستان اعلام کنم.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدا موافقت شد و من هم به جایگاه رفته و پس از صحبت کوتاهی با مردم اعلام کردم که سجادی وزیر ورزش امروز با شما صحبت خواهد کرد.

دهمرده گفت: در زمانی که سایر میهمانان برنامه در حال سخنران بودند، بنده با وزیر ورزش تماس گرفتم و به ایشان گفتم که پشت خط باشند، به مجری هم اعلام کردم که وزیر پشت خط هست، ۳۰ ثانیه اجازه دهید تا صحبت کند که مجری به یکباره مخالفت کرد و گفت شان وزیر این نیست که اینجطوری صحبت کند و تایم نداریم که گفتم شما ۳ ساعت در این آفتاب داغ و گرم مردم را معطل کردید حال که نوبت به وزیر رسیده است وقت ندارید؟

نماینده مردم سیستان اظهار داشت: من یقین دارم این ها نمی خواستند که آقای وزیر صحبت کند، دلیل را من می دانم اما نمی خواهم راجع به آن صحبت کنم. حتی یقین دارم در این فرصت که با وزیر هماهنگ میکردم، برنامه هایی شد تا از صحبت کردن وزیر جلوگیری شود.وی همچنین از ضعف برنامه ریزی در اجرای این برنامه هم گلایه مند بود و گفت چرا باید برنامه ای که قرار بود ۸:۳۰ پخش شود باید با دوساعت تاخیر ساعت ۱۰:۳۰ در حالی که هوا بسیار گرم بود و جمعیت قابل توجهی هم آمده بودند پخش شود؟

دهمرده افزود: حتی یک بطری آب نبود تا دست مردم دهند تا در این گرمای زیاد رفع عطش کنند، در پایان هم باید عرض کنم که این مخالفت جهت صحبت وزیر قطعا ضعف و دلایل پشت پرده ای دارد.

بر اساس گزارشات رسیده به این پایگاه خبری قرار بود در پایان این همایش طی قرعه کشی هدایای نقدی و غیرنقدی به برگزیدگان اهدا شود که با سردرگمی در اجرای برنامه و نبود مدیریت کافی، مردم سردرگم و کلافه شده و عده ای اقدام به شکستن ظرف مخصوص کاغذهای قرعه کشی نمودند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark