داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
بخته ای به یاران شهیدش پیوست
کد مطلب: ۷۰۳۶۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷
متانت و وقار، حجب و حیا، ایمان و طمأنینه ی ناشی از آن از سیمای آن مرد نیک، سرشار بود.
بخته ای به یاران شهیدش پیوست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ عباس نورزائی کارشناس ارشد روستایی طی یادداشتی نوشت:

روستای عالِم پرور محمدشاهکرم در شهرستان زهک، محل پرورش حضرت آیت‌الله مرادعلی بختیاری، مجاهد عارف به خدا پیوسته ای است که بدواً در حوزه ی علمیه ی زابل، پای درس رهبر قیام ۱۹ بهمن ۱۳۳۰ مردم سیستان، آیت الله شریفی زانو زد و آنگاه در نجف درس رهبر فقید انقلاب اسلامی را گذرانید و در سیستان، منبع عظیم علوم دینی و محرِّض و محرک انقلابیون بود.

با پیروزی انقلاب اسلامی در میهن عزیزمان، جوانان زیادی از این روستا راهی جبهه های دفاع مقدس و حریم ولایت شدند. در این بین سردار رشید اسلام شهید عیسی خدری بارز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن خدری نیز که هم اینک در کسوت امامت جمعه ی شهرستان زهک قرار دارند، از همین روستا برای تبلیغ دین قیام کرده است و با برپا کردن حوزه های علمیه سفیران هدایت هم برای آقایان و هم برای خواهران، توفیق قابل و ممتازی در اشاعه ی دین و مذهب جعفری در این شهرستان داشته است.

یکی از جوانانی که در این بستر فکری و دینی رسد و نمو کرد و به سپاهیان سبزپوش و انقلابی پیوست، سرهنگ علی بخته ای یا بختیاری بود.

متانت و وقار، حجب و حیا، ایمان و طمأنینه ی ناشی از آن از سیمای آن مرد نیک، سرشار بود.

باخبر شدیم، وی دچار بیماری شده و به صورت ناگهانی به دیار باقی شتافته تا در جوار یاران شهیدش از خوان نعمات الهی متنعم شود،برای آن روح پاک، غفران الهی و هم نشینی با صالحین، صدیقین و شهدا آرزومندیم.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark