داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
آسفالت چهل تکه هدیه شهردار به اهالی زابل/ خیابان های موج دار سهم شهروندان زابلی
کد مطلب: ۶۴۰۶۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
آنچه که زابل را از سایر شهرها می تواند متمایز کند آسفالت چهل تکه آن است به طوری که در بیشتر معابر قابل مشاهده است.
آسفالت چهل تکه هدیه شهردار به اهالی زابل/ خیابان های موج دار سهم شهروندان زابلی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ چاله ها و فرونشست های پی در پی در خیابان های زابل تهدیدی برای سلامت خودروها و حتی شهروندان می باشد چرا که از یک سو این ایرادات سبب وارد شدن ضربه به جلوبندی ماشین و از سوی دیگر مشکلات عصبی برای افراد می‌شود.

 
کمبود امکانات شهری از یک سو و وجود معضلات شهری از قبیل کمبود فضای سبز، کمبود پارک و محل بازی کودکان با وسایل استاندارد، خاکی بودن بسیاری از کوچه ها و آسفالت معابر چهل تکه  از دیگر مشکلاتی است که شهروندان زابل با آن دست به گریبان هستند.

 
پیگیری های متعدد شهروندان برای رفع معضلات شهری و ایجاد آسفالت مناسب تاکنون نتیجه و ثمری دربرنداشته و موج ناامیدی را در بین اهالی زابل گسترانده است.

 
چاله چوله های زابل داستانی که پایان دارد

 
یکی از شهروندان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: بارها دیده‌اید که آسفالت خیابان‌ها دچار فرورفتگی یا شکستگی شده است، موج دارد، چاله چوله در آن ایجاد شده یا حتی تکه‌ای آسفالت از سطح زمین کنده شده و دست‌اندازهای بدی در راه تردد خودروها ایجاد کرده که اگر این دست‌اندازها را در مقیاس جاده‌ها و سرعت بالای خودروها در نظر بگیریم، منشا برخی سوانح رانندگی خواهد بود.

 
جهانتیغ افزود: وجود این چاله ها که هراز چند گاهی نیز خسارت هایی را به خودروها وارد می سازد اشک و داد رانندگان را در آورده اما با این وجود، مشکل همچنان به قوت خود باقی است و گویی مجموعه مدیریت شهری به فکر راه حل اساسی پر کردن این چاله ها نیستند و ریختن خاک و شن نیز نمی تواند چاره ساز باشد.

 
 وی ادامه داد: چاله چوله های شهر زابل داستانی که پایان ندارد، شهر زابل با مرکزیت پنج شهرستان  مشکلات زیادی را به خود دیده که یکی از این موارد وجود چاله چوله های بسیاری است که در خیابان ها وجود دارد و هرروز شهروندان و رانندگان را نگران تر می کند و به گونه ای است که احساس می شود پایانی برای این مشکل وجود ندارد.

 
موج های ممتد در زیر لاستیک خودروها در زابل

 
یکی دیگر از شهروندان به خبرنگار اوشیدا گفت: روزهاست که چاله های سطح خیابان های شهر به عنوان یکی از معضلات اساسی خیابان ها وجود دارد و این امر نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است؛ با این حال این روند همچنان سیر صعودی خود را طی می کند.

 
محمدی بیان کرد: کیفیت نداشتن آسفالت در خیابان‌های شهر زابل مشکلاتی را برای مردم این شهر به وجود آورده است به طوری که در این شهر حتی یک خیابان بدون چاله چوله وجود ندارد.

 
وی اذعان کرد: سؤال اصلی اینجاست که آیا واقعاً مسئولین این شهرستان مشکلات یادشده و چاله‌چوله‌های زیادی و خیابان‌های کم‌عرض را در این شهر نمی‌بینند؟ اگر پاسخ مثبت است پس چرا راهکاری برای این مشکلات ارائه نکرده و به فکر حل آن نیستند؟ به‌راستی مردم این شهر تا کی باید منتظر بوده و شاهد این مشکلات باشند؟

 
محمدی ادامه داد: برخی از شهروندان با گلایه از وضعیت موجود می گویند که بخش زیادی از معابر، کوچه ها و حتی برخی خیابان های شهر وضعیت مناسبی ندارند؛ در حالی که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌‌کند و تأثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یک‌دست و مناسب معابر است اما امروز به هر قسمت شهرزابل که می‌روی، آسفالت‌های چهل‌تکه و وصله‌شده‌ای را می‌بینی و هنوز در این فکر هستی که در چاله نیفتی؛ موج‌های ناخوشایند، یکی‌یکی از زیر چرخ‌های وسیله‌ی نقلیه‌ات، رد می‌شوند.

 
این شهروند اظهار کرد: امید می رود در این مدت باقیمانده از عمر شورای شهر، اعضای آن با انتخاب یک شهردار متخصص و یا مجاب کردن شهردار فعلی به انجام وظایف محوله خود عمل کنند.

 
انتهای پیام
Share/Save/Bookmark