داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
عضو هئیت علمی دانشگاه امام صادق (ع)در همایش نقش زنان در وحدت :
خانواده ای موفق است که گذشت داشته باشد/باید حقوق و تکالیف را برای زن و مرد درست تبیین کنیم
کد مطلب: ۳۶۸۹۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۴۷
صدیقه مهدوی کنی و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در همایش نقش و جایگاه زن مسلمان در تحکیم وحدت امت اسلامی گفت:این جهان که اسلام را خشن می داند اگر نگاهی عمیق به یافته های قرآنی داشته باشد خیلی ساده متوجه خواهد شد که از همان دوران جاهلیت، اسلام در صدد نفی خشونت و نفی فرهنگ غلط آن زمان بوده است.
خانواده ای موفق است که گذشت داشته باشد/باید حقوق و تکالیف را برای زن و مرد درست تبیین کنیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" صدیقه مهدوی کنی فرزند آیت الله مهدوی کنی و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) در همایش نقش و جایگاه زن مسلمان در تحکیم وحدت امت اسلامی که صبح امروز در دانشگاه زابل برگزار شد ضمن تبریک ایام مبارک ولادت حضرت زینب (س) بیان داشت: انشاالله ما بتوانیم الگوه های مناسبی از زنان جهانن اسلام در مسیر زندگیمان انتخاب کنیم و راه روش آنها را در زندگیمان به کار گیریم.

وی با بیان اینکه ما امروزه در جهانی زندگی می کنیم که اسلام را متهم به خشونت و نفی صلح می کند ادامه داد: این جهان که اسلام را خشن می داند اگر نگاهی عمیق به یافته های قرآنی داشته باشد خیلی ساده متوجه خواهد شد که از همان دوران جاهلیت، اسلام در صدد نفی خشونت و نفی فرهنگ غلط آن زمان بوده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه زابل با بیان اینکه در فرهنگ اسلام واژه هارحمت امنیت، امنیت، آرامش ، مودت بسیار دیده می شود افزود: همه این واژه ها نشان از عدم خشونت در اسلام دارد و این واژه ها هم در حوزه مسائل خانوادگی و مسائل اجتماعی مفاهیم بسیار بلندی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که جامعه اسلامی باید انجام دهد استخراج راه کارهاییست برای بیان آنچه که قرآن به عنوان صلح فرهنگی و نفی خشونت تبیین کرده است.

دکتر مهدوی کنی اظهار داشت: با تمام این توصیفات ذهنیتی که برای جامعه غیر مسلمان از مسلمانان به وجود آمده خشونت است چه در محیط خانواده و چه در محیط اجتماعی.

وی انسانی که اسلام ارائه می دهد را انسان خلیفه الله دانست و افزود: اگر با همین مبنای فکری که اسلام از انسان، خانواده، زن و فرزند ارائه می دهد به سراغ حل مسائل خانواده، زنان، فرزندان و کودکان برویم پاسخ بسیاری از شبهاتی که امروزه در جامعه اسلامی مطرح یا از بیرون القاع می کنند داده می شود.

فرزند آیت الله مهدوی کنی در ادامه بیان داشت: اگر امروزه آمار اختلاف زن و مرد بالا رفته به خاطر این بوده که ما به دخترانمان آموزه هایی را منتقل کرده ایم که در زمینه حقوقشان است و در زمینه تکالیف خیلی از حرف ها را به آنها نگفته ایم.

وی در ادامه گفت:ما باید حقوق و تکالیف را برای زن و مرد درست تبیین کنیم.

دکتر مهدوی کنی با بیان اینکه آنچه اسلام در حوزه مسائل خانوادگی و اجتماعی توصیه می کند بحث گذشت است ادامه داد: خانواده ای موفق است که گذشت داشته باشد مرد در یک زمینه هایی و زن در زمینه های دیگر

وی  شکل گیری زندگی را مبتی بر ایثار و فداکاری دانست و نه حق من ، حق تو و اظهار داشت:افراد با همدیگر زندگی موفقی را شکل می دهند و یک نفر نمی تواند موفق باشد.

وی در پایان بیان داشت: امیدوارم که این آموزه ها که  مبتنی برصلح و آرامش در درون خانواده و جامعه است به ما آموزش داده شود و ماهم در مقام عمل آویزه گوشمان کنیم. 

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark