داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شیوه عجیب فروشندگان گاز در زابل برای سود بیشتر
کد مطلب: ۶۷۸۵۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
برخی از فروشندگان گاز در شهرستان زابل برای سود دهی بیشتر وزن سیلندر های گاز را کاهش می دهند.
شیوه عجیب فروشندگان گاز در زابل برای سود بیشتر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ از لوله کشی گاز شهری به عنوان یکی از دست نیافتنی ترین آرزو های مردم شمال استان یاد می شود که بعد از سالها تلاش دولت ها در سال گذشته از طریق CNG به زابل رسید.
نصب و لوله گذاری گاز شهری در زابل به ندرت دیده می شود ، اما بر سر هر میدان در این شهرستان خودرو های بسیاری وجود دارد تا گاز را از طریق کپسول به دست شهروندان برسانند.
به گفته فرماندار شهرستان زابل تا کنون چهار هزار خانواده زابلی از نعمت لوله کشی گاز بهره مند شده اند، آمار کمی که در برابر جمعیت نیم میلیون نفری حوزه سیستان ناچیز محسوب می شود.
با این حال کپسول های گاز معمولا به وزن استاندارد فروش نمی روند برخی از فروشندگان برای دست یابی به سود بالاتر از هر کپسول گاز مقداری را در مخزن دیگری خالی می کنند.
این روند باعث شدهاست تا نه تنها کپسول های گاز به قیمت گرانتری به فروش برسد بلکه باعث خواهد شد تا مصرف گاز را در بین شهروندان کاهش دهد.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: کپسول های گاز در زبل به طور مداوم توسط اداره صنعت ، معدن و تجارت وزن کشی می شوند.
وی افزود: ظرفیت رساندن گاز شهری به خانواده های بیشتری موجود دارد اما تا کنون استقبالی از این طرح نشده است.
گنجی تصریح کرد: برای دریافت خدمات گاز شهری همچنین وام های کم بهره ای در نظر گرفته شده است تا شهروندان برای این موضوع به مشکل رو به رو نشوند.
وی ادامه داد: از آنجایی که گاز از طریق CNG وارد زابل می شود استان معین را گلستان قرار داده اند تا خدمات گاز شهری را به صورت مطلوب ارائه کند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark