داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
واکسن کرونا آمار مرگ افراد مسن را کاهش داده است/83 درصد بیماران کرونایی در سیستان سرپایی درمان می شوند
کد مطلب: ۷۳۸۸۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: تاکنون چهار درصد افراد واجدالشرایط در منطقه سیستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این امر باعث شده است تا آمار مرگ و میر کرونا در سنین بالا کاهش یابد.
واکسن کرونا آمار مرگ افراد مسن را کاهش داده است/83 درصد بیماران کرونایی در سیستان سرپایی درمان می شوند
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: تا کنون تعداد ۵ هزار و ۵۱۷ بیمار کرونایی در زابل شناسایی شده اند که از این تعداد ۹۹۲ بیمار کرونای مثبت قطعی بوده اند.

وی افزود: خوشبختانه از ابتدا تا کنون در منطقه سیستان شناسایی بیماران به موقع انجام شده است به طوری که میانگین بیماران سرپایی در منطقه به ۸۳ درصد رسیده در حالی که این عدد در کل کشور ۷۵ درصد اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: تا کنون تعداد ۳۱۷ نفر از ابتدا ویروس کرونا تا کنون در منطقه سیستان فوت کرده اند که از این تعداد ۱۹۲ نفر مثبت قطعی بوده اند.

وی ادامه داد: تاکنون چهار درصد افراد واجدالشرایط در منطقه سیستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این امر باعث شده است تا آمار مرگ و میر کرونا در سنین بالا کاهش یابد.

میرزایی گفت: همچنین در فاز اول واکسن کرونا تا کنون تعداد ۱۵ هزار و ۱۱۰ واکسن به افراد واجدالشرایط تزریق شده است که در فاز دوم نیز افراد تعداد ۳ هزار ۱۵۷ واکسن دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه روش های پیشگیری از کرونا تغییری نکرده است گفت: مردم با استفاده از ماسک و شست و شوی دست ها می توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند لذا خواهشمند هستیم تا حد امکان از این اعمال پیروی کنند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark