داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بی آبی در سیستان و بلوچستان همچنان می‌تازد؛
تنش آبی در روستاهای شهرستان هامون/فرماندار:علت افت فشار آب وجود انشعابات غیر مجاز بوده است
کد مطلب: ۷۰۸۱۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
با توجه به اینکه در فصل تابستان مصرف آب به صورت عجیبی افزایش می یابد برخی از روستاهای شهرستان هامون در طول شبانه روز بی آب می شوند و مجبور هستند آب شرب خود را از سایر مناطق تهیه کنند.
تنش آبی در روستاهای شهرستان هامون/فرماندار:علت افت فشار آب وجود انشعابات غیر مجاز بوده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با آغاز فصل تابستان بسیاری از روستاهای منطقه سیستان دچار تنش آبی شده اند مردم این روستاها در طول شبانه روز مجبور هستند آب شرب خود را از دیگر مناطق سیستان تهیه کنند.

از مهمترین مناطقی که هر ساله معضل آب شرب را در فصل تابستان تجربه می کند روستاهای امام زمان(ع) یا همان روستای کوچکزائی، دولت آباد، توتی، روستای حسین باقر و روستای آخوند غلامی شهرستان هامون است.

این روستاها با توجه به اینکه در فصل تابستان مصرف آب به صورت عجیبی افزایش می یابد در طول شبانه روز بی آب می شوند و مجبور هستند آب شرب خود را از سایر مناطق تهیه کنند.

تنش آبی در شهرستان هامون باعث شد تا امام جمعه این شهرستان نیز واکنش نشان دهد.

حجت الاسلام شیخ در بازدید از این روستاها گفت: بیش از دو ماه است که در قسمت های اصلی روستاهایی همچون آخوند غلامی شهرستان هامون آب به طور کامل قطع است.

وی افزود: مسئولین هر چه زودتر این مسئله را حل کنند چرا که مردم لیاقت خدمت بهتر و شایسته تری دارند.

همچنین جمشید رخشانی نسب فرماندار شهرستان هامون در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مشکل آب شرب اکثر روستاهای شهرستان هامون حل شده است.

وی افزود: دلیل افت فشار و قطعی آب در برخی از روستاها وجود انشعابات غیر مجاز بوده است که برخی از افراد متخلف به وسیله آن اقدام به آبیاری باغ و مزارع کشاورزی می کردند.

رخشانی نسب بیان داشت: در همین رابطه شناسایی گسترده ای برای جلوگیری ازاین تخلفات آغاز شده است و مقدار قابل توجهی نیز از این افراد شناسایی و جریمه شده اند.

فرماندار شهرستان هامون بیان داشت: جریمه افراد متخلف که اقدام به استفاده از انشعاب غیر مجاز آب کرده بودند چهار تا ۶ میلیون تومان است که برای بسیاری از افراد اعمال هم شده است.

رخشانی نسب گفت: انشعابات غیر مجاز آب باعث می شد تا مصرف آب بالا برود و به روستاهای انتهای لوله آب نرسد، با شناسایی این تخلفات مشکل آب شرب روستاهای مربوطه حل شده است.

وی با بیان اینکه دیگر روستای بدون آبی در شهرستان هامون وجود ندارد گفت: شناسایی انشعابات غیر مجاز همچنان ادامه دارد و افراد متخلف متحمل جریمه نقدی خواهند شد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark