داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
صید مدال‌های رنگارنگ از آبهای کره با دستان پینه بسته/ پارو زدن در مسیر سهمیه
کد مطلب: ۶۸۳۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
صید مدال‌های رنگارنگ توسط روئینگ‌سواران در رقابت‌های قهرمانی آسیا انتظارات را از قایقرانی برای کسب سهمیه بیشتر کرده است.
صید مدال‌های رنگارنگ از آبهای کره با دستان پینه بسته/ پارو زدن در مسیر سهمیه
مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا به میزبانی کره‌جنوبی برگزار شد که کاروان ورزشی ایران در این مسابقات 2 طلا و 5 برنز کسب کرد تا امیدها برای کسب سهمیه المپیک بیشتر شود. بهمن نصیری و نازنین ملایی طلایی‌های ایران در این دوره از رقابت‌ها بودند.

* معضلی به نام سرپرستی

فدراسیون قایقرانی ایران با رفتن غلامرضا امینی چندماهی را با سرپرستی اداره می‌شد. به همین دلیل با حضور احمد گواری به عنوان سرپرست اردوهای ملی‌پوشان قایقرانی در پاییز و زمستان تعطیل شد که همین موضوع آسیب بسیار جدی به قایقرانی ایران وارد کرد.

با برگزاری انتخابات و روی کار آمدن علیرضا سهرابیان، تمرینات ملی‌پوشان ایران با جدیت بیشتری آغاز شد هر چند مسائل اقتصادی کشور این اجازه را به قایقرانان ایران نداد تا همچون گذشته اردوهای خود را خارج از کشور و در پیست‌های استاندارد پیگیری کنند اما ملی‌پوشان ایران در شهرهای مختلف تمرینات را دنبال کردند تا بتوانند بهترین نتایج را در رقابت‌های روئینگ آسیا کسب کنند.

* کسب مدال برای همه روئینگ‌سواران اعزامی

با این شرایط اقتصادی اعزام‌های بین‌المللی به حداقل رسید و با توجه به اینکه اردوهای ملی‌پوشان چندماهی تعطیل بود، کادر فنی تصمیم گرفت قایقرانان را به مسابقات جهانی روئینگ برای کسب سهمیه المپیک اعزام نکند و روئینگ‌سواران خود را در رقابت‌های قهرمانی آسیا محک بزنند، رقابتی که موفقیت ایران را به دنبال داشت و هیچ کدام از ورزشکاران اعزامی دست خالی برنگشتند.

اگرچه با توجه به شرایط اقتصادی، ورزشکاران ایران مانند سایر کشورهای صاحب‌نام در قایقرانی از امکانات ویژه‌ای برخوردار نبودند اما باز هم این محدودیت‌ها جلودار قایقرانان ایران نبود به طوری که علاوه بر روئینگ شاهد موفقیت‌های ورزشکاران در رشته کانوپولو هم بودیم. در رقابت‌های کاپ آسیا، کانوپولوی مردان ایران نایب‌قهرمان شد و زنان نیز به مدال برنز دست پیدا کردند.

با توجه به اینکه فدراسیون قایقرانی ایران در چند رشته فعالیت می‌کند و اعزام‌های زیادی دارد، با این شرایط اقتصادی تیم‌های اعزامی نتایج درخشانی داشته‌اند. این نتایج انتظارات را از قایقرانی برای کسب سهمیه المپیک قطعا بیشتر خواهد کرد.

* سهرابیان: انتظارات برای کسب سهمیه دوچندان می‌شود

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در گفت‌وگو با فارس درباره نتایج ملی‌پوشان ایران در رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا گفت: برای نخستین بار است که در طول تاریخ قایقرانی همه ورزشکاران ما مدال می‌گیرند. ورزشکاران ما همه تلاش خود را کردند و 7 بار روی سکو رفتند که 2 بار سرود ایران در این رقابت‌ها پخش شد. با این نتایج انتظارات برای کسب سهمیه المپیک دوچندان شده اما ما نیازمند همکاری حامیان مالی و دیگر دوستان هستیم.

وی افزود: ما 6 ماه برای کسب سهمیه فرصت داریم و البته تیم‌های دیگر هم بیکار نمی‌نشینند. تلاش ما این است برای دوره بعدی المپیک، به یک مرحله بالاتر فکر کنیم و تحقق این هدف نیازمند برنامه‌ریزی خوب و منابع مالی است. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت‌های خود را داشته‌اند اما اگر می‌خواهیم المپین‌های ما زنگ تفریح نباشند به ما کمک کنند، قطعا ورزشکاران هم این کمک‌ها را بدون جواب نمی‌گذارند. ورزشکاران ما با دستان پینه بسته عالی کار کردند.

به گزارش فارس، قایقرانی یکی از رشته‌های پرمدال در بازی‌های آسیایی و المپیک است. توجه بیشتر به این رشته و تامین منابع و امکانات حتما سبد کاروان ایران را در رقابت‌های مهم سنگین خواهد کرد.

مسابقات کسب سهمیه المپیک در رشته روئینگ سال آینده در کره‌جنوبی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/س
Share/Save/Bookmark