داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هامون:
مردم از تولیدات محلی و روستایی حمایت کنند/ دشمن از قرارداد ایران با چین عصبانی است
کد مطلب: ۷۳۳۰۶
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵
نماز جمعه شهرستان هامون به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه در مصلی این شهرستان برگزار شد.
مردم از تولیدات محلی و روستایی حمایت کنند/ دشمن از قرارداد ایران با چین عصبانی است
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه گفت: در بحث شعار سال باید گفت که تولید یک وظیفه همگانی است و نباید اینطور باشد که منتظر بمانیم یک سرمایه گذار بیاید و کارگاه تولیدی احداث کند.

وی افزود: در همین روستاها ظرفیت های بسیاری وجود دارد با پرورش دام و یا مرغ می توان تولیدکننده باشیم باید امروز مردم از تولیدات محلی حمایت کنند.

امام جمعه شهرستان هامون بیان کرد: امروز به غلط در جامعه ما می گویند مرغ شهرستان بهتر از مرغ های تولیدی سیستان است اما باید گفت که هیچ تفاوتی بین مرغ تولیدی سیستان و شهرستان نیست.

وی ادامه داد: برخی از مرغ های شهرستان با دارو و حتی مواد مخدر سرحال نگه داشته می شوند برای اینکه مرغ زودتر رشد کند داروهای گوناگونی به آنها تزریق می شود.

حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: مردم توجه داشته باشند که میوه های تولیدی سیستان ارگانیک و سالم هستند و به مراتب کیفیت بالاتری نسبت به میوه شهرستان دارند لذا سعی شود تا خرید خود را از تولیدات محلی انجام دهند.

وی ادامه داد: اگر مردم دست به دست هم بدهند مشکلات سیستان نیز رفع می شود حضرت آقا می فرماید هرکجا مردم به میدان بیایند ما موفق می شویم.

امام جمعه هامون گفت: در تولید محلی باید برنامه ریزی بلند مدت کنیم تا تولید از روستاها آغاز شود.

وی افزود: در قرارداد ۲۵ ساله با چین هیچ زمین و ملکی واگذار نشده است، امروز شبکه های بیگانه حجمه سنگینی به این قرارداد وارد می کنند تا منافع آنها به خطر نیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه تصریح کرد: به زودی واکسن کرونا ساخت ایران به تزریق عمومی خواهد رسید لذا در این مدت مردم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark