داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان خبر داد؛
منابع اکتشاف مس در سیستان تا پایان سال تامین می شود
کد مطلب: ۷۲۲۲۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
محمد سرگزی گفت: منابع لازم جهت اکتشاف مس از معدن واقع در شهرستان نیمروز تامین شود تا در روزهای انتهایی امسال فعالیت در آن آغاز شود.
منابع اکتشاف مس در سیستان تا پایان سال تامین می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین عواملی که باعث اقتصادی شدن یک منطقه می شود وجود معادن غنی و همچنین بهره برداری از این معادن به نفع مردم است.

در منطقه سیستان نیز پس از اکتشاف یک معدن مس بسیاری از مردم بر این باور هستند که با وجود اینگونه معادن می توانند اشتغالزایی ایجاد شود و از شر بیکاری چند دهه اخیر که گریبانگیر آن شده اند خلاصی یابند.

از همین رو اردشیر سارانی یکی از شهروندان سیستانی به خبرنگار ما گفت: در اینگونه معادن که در سیستان کشف می شود نبایدافراد غیر بومی اشتغال داشته باشند.

وی افزود: جدا از نیروی متخصص که وارد این گونه معادن می شوند، افراد بومی بسیاری هستند که حاضر هستند برای کسب درآمد در معادن فعالیت کنند.

این شهروند سیستانی بیان کرد: باید دولت به طوری نیروهای را سازماندهی کند ا اشتغالزایی خوبی برای مردم سیستان شکل بگیرد.


منابع اکتشاف مس در سیستان تا پایان سال تامین می شودمحمد سرگزی نمانیده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگارما گفت: طی دیداری که با رئیس توسعه و نوسازی معادن کشور داشته ایم مقرر کرده ایم تا سرمایه گذار تا پایان سال برای این معدن مشخص شود.

وی افزود: با توجه به ذخیره گاه جدید آنتیموان در منطقه سیستان این کارخانه از نیمه صنعتی به صنعتی باید تبدیل شود.

سرگزی بیان کرد: همچنین برای معدن مس نیز مقرر کرده ایم تا منابع لازم جهت اکتشاف مس از معدن واقع در شهرستان نیمروز تامین شود تا در روزهای انتهایی امسال فعالیت در آن آغاز شود.

وی ادامه داد: ظرفیت این معدن به اندازه است که می تواند تحول خوبی در منطقه بوجود آورد.

انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark