داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زباله کابوس مهمترین مرکز تفریحی سیستان/ زمینه اسکان شبانه مسافران در مجتمع بقیه الله الاعظم فراهم می شود
کد مطلب: ۶۶۵۶۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
رئیس دانشگاه زابل گفت: نیروهای خدماتی مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) در روزهای پر تردد یک کامیون زباله از محیط این مجتمع جمع آوری می کنند.
زباله کابوس مهمترین مرکز تفریحی سیستان/ زمینه اسکان شبانه مسافران در مجتمع بقیه الله الاعظم فراهم می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین مناطق تفریحی در منطقه سیستان چاه نیمه ها هستند، گودال های طبیعی که آب شرب کل منطقه را تامین می کنند و در کنار آن به واسطه فضای سبزی که وجود دارد محیطی ایده آل برای گذراندن یک روز خوب محسوب می شود.
مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) که در گفتار مردم سیستان به چاه نیمه مشهور است، این روزها برای میزبانی از مسافران نوروزی خود را آماده می کند، اما جدا از زباله هایی که مردم به هنگام تفریح از خود به جای می گذارند ، وسایلی که در این مجتمع عظیم بکار گرفته شده است به طور کل غیر قابل استفاده می باشد.
موسی بهلولی رئیس دانشگاه زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: برخی از وسایل در این مجتمع به دلیل قدمت بالا غیر قابل استفاده است که باید از مجموعه حذف شوند.

وی افزود: با توجه به وسعت ۸ هزار هکتاری مجتمع بقیه الله الاعظم (عج) نمی توان در مدت زمان کوتاهی تمام ساختمان ها و همچنین وسایلی که غیر قابل استفاده شده اند را حذف کرد.
بهلولی اظهار داشت: در نظر داریم تا با بکارگیری خدمات رفاهی بیشتر ، زمینه حضور شهروندان و همچنین گردشگران را در شب فراهم کنیم.
رئیس دانشگاه زابل خاطرنشان کرد: در همین خصوص چند فروشگاه در کنار خانه های سنتی تاره تاسیس این مجموعه افتتاح شده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی مردم ، نمی توان برای ورود و بازدید از چاه نیمه ها نرخ تعیین کرد، چرا که فرهنگ غنی مردم سیستان اجازه دریافت پول از گردشگران را نمی دهد.
بهلولی همچنین تصریح کرد: بزرگترین دغدغه در ایام نوروز ریختن زباله برخی از افراد است، که باعث به وجود آمدن فضای نا خوشایندی در برخی از اطراف این مجموعه می شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark