داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
یادداشت/ عباس نورزایی، عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی آسیا و اقیانوسیه
سید دانیال محبی نیا، چه نوشدارویی برای سیستان و بلوچستان آورده است؟ زمان تنگ است و استان، محتضر
کد مطلب: ۶۲۰۹۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
مرگ نرم، سالهاست که استان سیستان و بلوچستان را تنگ در آغوش گرفته است، اغلب شاخص های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی در این استان رتبه های آخر را به خودش گرفته است.
سید دانیال محبی نیا، چه نوشدارویی برای سیستان و بلوچستان آورده است؟ زمان تنگ است و استان، محتضر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ دیگر با اعتبارات و حرکت های معمول و مرسوم اداری نمی توان سرعت توسعه استان را تنظیم کرد، باید و باید با «شوکر توسعه» سر وقت این سرزمینِ به اغما رفته، آمد.

اینک مردان بلاعمل، در ساختمان استانداری و ادارات کل استان، با انتصاب سید دانیال محبی نیا، باید جای خود را به کارشناسانی عمل گرا، مجرب و کارآزموده بدهند؛ دیگر ظاهرسازی، آمارسازی و ژست های مدبرانه و ناجیگری، برای آحاد مردم، آشکار شده است.

شخصیت محبی نیا، از کم گویی اش در بدو انتصاب، قابل تحلیل است، آنجا که شاعر نیکوگزین می گوید: «دوصد گفته چون نیم کردار نیست.»

باید مطالعه کرد، باید آخرین وضعیت را بررسی کرد، بدون هیاهوهای جناحی، قومی و منطقه ای، صرفاً برای رضای ذات احدیت، با مشارکت نیکانِ همه اقوام، به بازسازی این استان، کمر همت بربست.

سیستان و بلوچستان معجونی است از گروه های مختلف فشار، عده ای از سپر مذهب بهره می گیرند، اگر نشد شمشیر قومیت به دست می گیرند، جواب نداد، در قاموس کارشناس، مهندس و دکتر، ابراز فضل می کنند، عده ای در پشت صحنه، با نگاه به منافع صرفاً شخصی، سعی بر به کرسی نشاندن افرادی خاص برای بهره برداری منفعت طلبانه خود دارند و در این بین طیف وسیعی از مردم ما به دنبال، تصمیم‌گیری عقلایی در انتصابات و انتخاب طرح های توسعه زا و تحول آفرین هستند.

خوشبختانه استاندار منصوب شده، در کسوت معاون سیاسی و امنیتی در این استان قرار داشته و نسبت به مسائل عام و خاص این استان، آشنایی دارد و جریان های مختلف را با همه خوب و بدشان می شناسد.

حالا مردم استان در سکوتی جستجوگرانه منتظرند تا سید دانیال محبی نیا، دست به قلم برده، احکام جدید مدیران تیم کاری اش را در استانداری و به تبع آن در ادارات کل استان صادر کند و لب به سخن گشاید و حاصل بررسی های کارشناسانه اش را برای ادامه برنامه های توسعه استان به شکل «جهشی» و چگونگی حمایت از طرح های اشتغالزا و اقتصادی را اعلام کند.

مدیریت زمان، مهم ترین وجه در این فرصت اندک و پیش روی دولت است و نمی شود آن را با مرور زمان، تأنی بیش از حد و دست به عصا راه رفتن از دست داد.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark