داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در راستای رزمایش خدمت در زابل؛
گروه جهادی دامپزشکی به یاری مردم شتافت/واکسیناسیون رایگان دامهای زابل/بسیج نیرویی مردمی برای مردم است
کد مطلب: ۶۴۴۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
رئیس اداره دامپزشکی زابل گفت: در راستای رزمایش خدمت در زابل، گروه های اداره دامپزشکی این شهرستان برای انجام اقدامات آموزشی و درمانی روانه مناطق مختلف شهرستان زابل شدند.
گروه جهادی دامپزشکی به یاری مردم شتافت/واکسیناسیون رایگان دامهای زابل/بسیج نیرویی مردمی برای مردم است
دکتر حامد گنجعلی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به آغاز فعالیت گروه جهادی اداره دامپزشکی زابل برای خدمت رسانی به مردم این شهرستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه شغل بیشتر مردم منطقه سیستان دامداری و کشاورزی است و این خشکسالی های یک دهه اخیر صدمات زیادی به این دامها وارد کرده لازم است تا به آنان کمک رسانی شود.

وی افزود: دامپزشکی وظیفه بهداشت، سلامت و امنیت مواد غذای دامی را برعهده دارد و این وظیفه می طلبد که در کنار مردم بوده تا از شیوع بیماری های مشترک جلوگیری شود چرا که بیش از ۹۷بیماری مخاطره آمیز برای انسان به طور مستقیم از حیوانات منتقل می شود.

رئیس اداره دامپزشکی زابل بیان کرد: با توجه به این مهم و آموزش مردم در زمینه بیماری های دامی و دیگر اقدامات، این اداره با همکاری فعالان بخش دامپزشکی اقدام به فعالیت در قالب اردوهای جهادی بسیج کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خدمت بسیجی وار بهترین نوع خدمت رسانی است، ادامه داد: فعالین بسیجی بخش دامپزشکی زابل با هدف یاری رساندن به مردم همواره آماده حضور در مناطق محروم این شهرستان بوده و این بار نیز در قابل رزمایش خدمت با حضور در میان مردم نیازمند و محروم این منطقه به آنان و دامهایشان خدمات دامپزشکی و مشاوره ای ارائه می کنند.

گنجعلی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون دام ها، برگزاری کلاس های آموزشی و سم پاشی گوشه ای از فعالیت های جهادگران اداره دامپزشکی زابل در این رزمایش خواهد بود.

وی در پایان با بیان این مطلب که کلیه خدمات ارائه شده در این فعالیت جهادی رایگان خواهد بود، تصریح کرد: آگاهی بخشی بهترین راه مبارزه با بیماری های دامی است که بسیجیان حاضر در این اردوی جهادی با استفاده از آموزش های لازم زمینه ارتقاء دانش و اطلاعات مردمی در زمینه بیماری های دامی و نگهداری حیوانات اهلی را فراهم خواهند کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :