داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
انتظار 6 ماهه شهروندان زابلی برای رفع افت ولتاژ برق
کد مطلب: ۶۶۲۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۹
افت شدید ولتاژ برق در روستای وحدت آباد شهرستان زابل باعث اعتراض برخی از شهروندان شده است.
انتظار 6 ماهه شهروندان زابلی برای رفع افت ولتاژ برق
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ روستای وحدت آباد یکی از روستاهای توابع شهرستان زابل است که در سال های اخیر با افت فشار آب و برق مواجه شده است.

بسیاری از ساکنان این روستا که در نزدیکی و چند کیلومتری شهر زابل قرار دارند، از برق نمی توانند به نحو صحیح استفاده کنند، مثلا در فصل تابستان به ندرت کولر گازی می تواند زیر بار برق شبکه برود.

در فصل زمستان هم، کابل های برق جوابگو بخاری های برقی نیست و خانواده ها مجبورند به سراغ نفت سفید برای گرم نگه داشتن منزل خود بروند .

احمد سارانی عضو شورای روستای وحدت آباد در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: اداره برق شهرستان زابل ۶ ماه قبل اقدام به تیر کوبی کرد که حتی مردم هزینه اشتراک خود را نیز واریز کردند.

وی افزود: اما این اداره تا کنون اقدام به کابل گذاری برای تیر های برق نکرده است تا ساکنان این روستا همواره با افت ولتاژ برق دست و پنحه نرم کنند.

سارانی خاطرنشان کرد: افت ولتاژ برق به خصوص در فصل تابستان مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می کند که یکی از مهمترین آنها عدم روشن شدن کولر های گازی است.

وی اظهار کرد: مسئولین مربوطه قبل از رسیدن فصل گرما باید برای اهالی این روستا چاره اندیشی کنند.

عضو شورای روستای وحدت آباد تصریح کرد: با وجود نواسانات برقی بسیاری از وسایل برقی شهروندان نیز در معرض خطر قرار گرفته و در برخی از موارد دچار خسارت نیز شده است.

گفتنی است که این روستا در سال 1382 تاسیس شد و اکنون بیش از 90 خانوار در آن زندگی می کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark