داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
مسول دبیرخانه های فرهنگی وهنری مساجد سیستان و بلوچستان:
استقبال بی نظیر اهل سنت از همایش شعر استان/ ۸۰ شعر به دبیرخانه جشنواره رسیده است
کد مطلب: ۶۲۰۱۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
مسول دبیرخانه های فرهنگی وهنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰ شعر از شعرای شیعه و اهل سنت سیستان و بلوچستان به دبیرخانه جشنواره شعر استانی رسیده است.
استقبال بی نظیر اهل سنت از همایش شعر استان/ ۸۰ شعر به دبیرخانه جشنواره رسیده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام مهدی پودینه در مراسم همایش شعر استانی که در حسینیه شهیدین زابل برگزارشد عنوان کرد: بعد از فراخوانی که به شاعران شیعه و سنی در سطح استان داده شد قریب به ۸۰ شعر به این جشنواره و دبیرخانه رسیده است.

وی افزود: استقبال شعرا از جشنواره بسیار خوب بود به طوری که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد اشعار شرکت کننده افزایش یافته بود.

حجت الاسلام پودینه خاطرنشان کرد: اشعار سروده شده توسط شعرای اهل سنت وتشیع در مدح امام سجاد از معنویت بسیار بالایی برخوردار بود.

وی تاکید کرد: حضور شاعران اهل سنت در این جشنواره بسیار چشمگیر بود به طوری که در مورد امام سجاد (ع) و واقعه کربلا اشعار خیلی خوبی سروده بودند که نشان از ارادت تمامی مسلمانان استان به این امام همام دارد.

حجت الاسلام پودینه تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی تاثیر به سزایی در افزایش اتحاد و همدلی امت اسلامی دارد چرا که حضور یکپارچه تشیع و اهل سنت در آن به وضوح قابل مشاهده است.

وی در پایان گفت: با توجه به استقبال خوب شعرا از جشنواره انتظار می رود این جشنواره در سال آینده بسیار پرشورتر برگزار شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark