داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
مدیر آموزش وپرورش زهک:
ممنوعیت قانونی برای ساخت مدرسه در جریکه برداشته شد/ زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل مهیا شده است
کد مطلب: ۶۲۸۳۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲
مدیر آموزش وپرورش زهک گفت: علیرغم ممنوعیت ساخت مدرسه در روستاهای مرزی، ممنوعیت قانونی ساخت مدرسه برداشته شده است.
ممنوعیت قانونی برای ساخت مدرسه در جریکه برداشته شد/ زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل مهیا شده است
پس از انتشار خبر ترک تحصیل سهم دانش آموزان روستای جریکه از زندگی در پایگاه خبری اوشیدا رضا صباغی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: با تلاش های انجام شده در روستای جریکه دیگر دانش آموزی از تحصیل محروم نیست.

وی افزود: براساس شورای عالی امنیت ملی روسنای جریکه در نقطه صفر مرزی وخط قرمز مرز وواقع شده به همین دلیل هرگونه ساخت وساز ممنوع بوده است.

صباغی خاطرنشان کرد: دبستان شهید خمر پهلوان کهک که دانش اموزان روستای جریکه نیز از حدود ۳۰ سال قبل تاکنون در ان مدرسه مشغول بوده در فاصله یک هزار و ۵۰۰ متری این روستا ساخته شده تا مرکزیت داشته و ابادیهای اطراف نیز از او بهره مند شوند.

مدیر آموزش و پرورش زهک ادامه داد: علیرغم فاصله کم روستا تا مدرسه به جهت کمک به دانش اموزان این روستا با پیگیری های فرماندار و اداره آموزش و پرورش در مصوبه ماه گذشته شورای تامین شهرستان ممنوعیت ساخت فضای آموزشی مرتفع شده واین موضوع در دستور کار اموزش وپرورش به جهت استفاده از خیرین مدرسه ساز واداره کل نوسازی قرار گرفته است.

صباغی اظهار کرد: در این روستا در سنوات گذشته هفت نفر ترک تحصیل در پایه های مختلف داشته که در سال جاری زمینه جذب آنها در دبستان شهید خمر پهلوان فراهم شده وسرویس روستا مرکزی نیز برای انها در نظر گرفته شده است

وی در پایان گفت؛ وضعیت آموزشی در شهرستان زهک نیز از استانداردهای لازم برخوردار است اما با این حال نیازهایی وجود دارد که با همراهی خیران باقی مشکلات نیز مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark