داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
شنا در رودخانه های سیستان امسال جان 9 نفر را گرفت
کد مطلب: ۶۰۵۰۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: شنا در رودخانه های شمال استان در چهار ماه نخست امسال جان 9 شهروند منطقه را گرفت.
شنا در رودخانه های سیستان امسال جان 9 نفر را گرفت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: رسول راشکی  اظهار داشت: در این مدت 15 حادثه غرق شدگی رخ داد که منجربه فوت 9 شهروندان شمال استان شد.

وی افزود: آمار غرق شدگی های امسال متاسفانه در مقایسه با سال گذشته با 10 مورد حادثه و 6 مورد فوتی، افزایش را نشان می دهد.

وی بیان کرد: بیشتر افرادی که دچار حادثه غرق شدن در این رودخانه ها می شوند جوانانی هستند که بدون فراگیری فنون شنا و آشنا نبودن با وضعیت رودخانه ها وارد آب شده و در همان دقایق اولیه غرق می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: شنا در رودخانه های منطقه سیستان به دلیل وجود چاههای حفر شده در گذشته خطرناک است اما با وجود هشدارهای داده شده افراد بدون توجه به این هشدارها وارد رودخانه ها شده و جان خود را از دست می دهند.

 خشکسالی های چندین ساله مردم سیستان را مجبور به حفر چاه در بستر رودخانه ها کرده بود که اکنون با جاری شدن آب در رودخانه ها این چاهها نیز پر آب شده و افرادی که برای فرار از گرما تنی به آب می زنند گرفتار چاههای عمیق چند متری شده و در نتیجه جان خود را از دست می دهند.

گرم شدن هوا آن هم تا حد 49 درجه سانتیگراد در برخی روزها، بسیاری از جوانان و نوجوانان را به سمت رودخانه ها و انهار کشانده تا برای فرار از این گرما لحظاتی را به شنا کردن بپردازند اما غافل از اینکه در بستر بیشتر رودخانه ها و انهار منطقه در چند سال گذشته چاههای متعددی حفر شده است.

برخی افراد نیز بدون آشنایی به فن شنا وارد رودخانه ها می شوند که پس از گرفتار شدن در گل و لای کف رودخانه درخواست کمک می کنند که بعضا بقیه افراد همراه یا اعضای خانواده بدون آشنایی به فنون شنا و غریق نجات برای نجات وی به داخل آب می پرند که خود نیز گرفتار می شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
    عکاس :