داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ازدواج آسان باعث خیر و برکت در زندگی می شود/برگزاری مجالس مجلل هزینه اضافی است
کد مطلب: ۶۷۵۳۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷
امام جمعه اهل سنت هر کهک زهک به انجام ازدواج آسان جوانان را دعوت کرد.
ازدواج آسان باعث خیر و برکت در زندگی می شود/برگزاری مجالس مجلل هزینه اضافی است
مولوی دوست محمد درواخ در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ازدواج یکی از آداب و سنت های حسنه در دین اسلام است که بارها پیامبر اسلام به آن تاکید داشته اند.
امام جمعه شهر کهک شهرستان زهک افزود: ازدواج در دین مبین اسلام به قدری اهمیت دارد که خداوند در قران می فرماید نصف دین مومن با این عمل حسنه کامل خواهد شد.
وی ادامه داد: در برخی از مناطق استان سیستان و بلوچستان خوشبختانه ازدواج همچنان به روش های سنتی و گذشته برگزار می شود و خانواده ها از مخارج بالا و همچنین هزینه ای اضافی پرهیز می کنند.
مولوی درواخ در تاکید با اینکه جوانان ازدواج را مهم قلمداد بکنند تصریح کرد: نباید خانواده ها ازدواج را برای جوانان هزینه ساز بکنند چرا که جوانان امروز نیاز به حمایت دارند تا در ابتدای ازدواج ، زندگی خود را شکل دهند.
وی خاطرنشان کرد: در زندگی دو جوان باید توجه داشته باشند که رحمت و مهربانی بر زندگی آنان حکم فرما باشد چرا که این مسئله باعث ثبات و آرامش خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک بیان داشت: با ازدواج زندگی جوانان تغییر خواهد کرد و باعث خیرات و برکات بسیاری در ادامه راه نصیب آنان خواهد شد .
وی ازدواج را زمینه ای برای تقویت روابط دینی در بین مردم دانست و گفت: در استان سیستان و بلوچستان سالهاست که شیعه و سنی بارها با یکدیگر وصلت کرده و روابط خود را محکمتر می کنند.
مولوی درواخ ابراز داشت: خانواده ها از مخارج سنگین در امر نیک ازدواج پرهیز کنند چرا که روش های سنتی ازدواج برای جوانان حکم زندگی با آرامش و عاری از اختلاف را رقم خواهد زد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: زوج جوان هزینه های اضافی عروسی را می توانند در دیگر امور زندگی به خصوص بحث کسب و کار استفاده کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان زهک گفت: مراسم عروسی که به روش های غربی برگزار می شود ، دوام چندانی ندارند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark