داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
گفتگوی خواندنی اوشیدا با جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس؛
راه اندازی جنگ نرم با هدف تضعیف ایمان و غیرت ایرانی/ از له شدن رزمندگان ایرانی زیر تانک تا چکاندن تیر خلاص در مغز
کد مطلب: ۵۳۵۸۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
هشت سال دفاع مقدس یادآور رشادت ها و دلاور مردی های کسانی است که با فدا کردن آسایش و آرامش خود، امنیت را به مردم هدیه و ارمغان داده اند.
راه اندازی جنگ نرم با هدف تضعیف ایمان و غیرت ایرانی/ از له شدن رزمندگان ایرانی زیر تانک تا چکاندن تیر خلاص در مغز
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اگر جان فشانی شهدا و ایثارگران نبود امروز نامی از غیرت و مردانگی ایران و ایرانی وجود نداشت و مردم ایران اسلامی جیره خوار کشورهای بیگانه بودند و همان گونه که امروز در سایر کشورهای منطقه خونریزی به راحتی انجام می شود در ایران اسلامی نیز به راحتی سرهای انسان های بی گناه بریده می شد.

شهدا، جانبازان و ایثارگران با دل کندن و خداحافظی از زندگی و خانواده های خود آرامش و آسایش را از آن ما کردند بنابراین با الگو گیری از آنان باید راه آن بزرگواران را ادامه داد تا شاید بخشی از حق شهدا ادا شود.

خبرنگار اوشیدا به سراغ یکی از رزمندگان اسلام رفته کسی که بهترین لحظات و روزهای زندگی خود را به جای گذراندن در کنار خانواده در زندان های بعثی سپری کرده است که در ادامه خاطرات آن بزرگوار را خواهید خواند.

جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: با تجاوزعراق به خاک پاک ایران اسلامی و به دستور امام راحل در میدان های نبرد حق علیه باطل حضور یافتم تا از این طریق وظیفه شرعی و دینی خود را ادا کرده باشم.

محمدرضا شیخ نوری به خبرنگار اوشیدا گفت: در جنگ هشت ساله ایران و عراق، کشور اسلامی ایران به تنهایی در مقابل عراق تا دندان مسلح و دارای حامیان بزرگ از قبیل آمریکا و اسراییل مردانه ایستاد و از وجب وجب خاک خود دفاع کرد.

وی افزود: دوران جنگ و اسارت سرشار از خاطرات تلخ و دردناکی است که در این راستا تلخ ترین خاطرات آن مربوط به وقتی که رزمندگان زخمی ایرانی را زیر تانک له می کردند و یا با تیر خلاص شهید می کردند می باشد.

شیخ نوری با بیان اینکه، در چندین عملیات حضور داشتم ادامه داد: دوران اسارت بسیار سخت و دردناک سپری شد که یادآوری آن روزها نیز دردناک می باشد.

جانباز ۴۰ درصد ابراز داشت: ۳۱ شهریور هرسال تداعی گر یاد و خاطره ی دوران پرشور و شعور دفاع مقدس است، دورانی که با دست خالی در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادیم، با اینکه دستمان از تسلیحات ظاهری جنگ تهی بود اما شمشیر ایمانمان برانترین سلاح حرب با دشمن در واقع بین المللی بود.

وی که ۳۰ ماه در زندان های بعثی به سر برده تصریح کرد: اسلحه ی ایمان به ما نشان داد که میتوان در دوران تحریم و بدون تکیه بر قدرت های شرق و غرب ایستاد، جنگید و هرچند سخت زندگی کرد.

شیخ نوری خاطرنشان کرد: دفاع مقدس به ما آموخت که میتوان ، به کلام الهی ولی فقیه اعتماد کرد و حتی در برابر تمام جهان ایستاد، یاد فرمانده ای بخیر که به وزارت خانه ذی ربط نامه نوشت تا حقوقش از آن چیزی که بود کمتر واریز شود زیرا خود را لایق آن مقدار دریافتی نمیدانست با اینکه شرایط خانواده و اطرافیانش اصلا در موقعیت مطلوبی نبود.

وی با بیان اینکه، یاد میرحسینی ها، هراتی ها، حسابی مقدم ها و لکزایی ها بخیر، کم نبودند از آن سردارانی که دنیا را شرمنده بزرگی و معرفت خود کردند تاکید کرد: یادش بخیر رییس جمهور شجاعمان در دوران دفاع مقدس هیچ گاه به لبخند های دشمنان قسم خورده دل خوش نکرد و همچون مرادش تا کنون که سکان رهبری نظام اسلامی را در دست دارد، وفادار به اصول انقلاب و اسلام مانده و چفیه ی آزادگی را هرگز از شانه برنداشت.

جانباز ۴۰ درصد با بیان اینکه، خیلی یقه سفیدها هنوز تهدید دشمنان را باور نکردند خاطرنشان کرد: سال ها از ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ گذشت و ۳۱ شهریورها آمد و رفت ولی هنوز اگر جوانی در دانشگاه و یا جایی حرف انقلابی و شعار حمایت از رهبری را فریاد میزند، در برخی محافل با داس به جانشان می افتند، چرا بعد از سال ها بجای اینکه پخته تر شوند و نسبت به شناخت دشمن آگاهتر شوند، بجای بدبینی به دشمن، با نفرت به نیروهای مخلص انقلاب حمله میکنند و نسبت، افراطی گری را به آنها میدهند.

وی در این راستا ادامه داد: چون دشمن، برای جوانان ایرانی یک برنامه جنگی نرم تدارک دیده، آنان قدرت نشأت گرفته از ایمان و ولایتمداری و ایثارگری و شهادت طلبی مردان و زنان ما را دیده اند بنابراین هدفشان اینست که این فرهنگ را از ملت ما دور سازند و متاسفانه برخی هم، به لبخند دشمن قسم خورده، دل بسته اند و راه نفوذ آنان را سهل نمودند، اما ما حیدری هستیم و رهبری داریم که ، کافیست، لب تر کند، آنگاه نه تنها، همان منافقان داخلی، بلکه اربابان خارجی شان نیز، از تیغ ذوالفقار حیدریون، در امان نخواهند بود و البته صبر علوی نیز داریم پس امیدواریم نگذارید کاسه صبرمان لبریز شود.

شیخ نوری تاکید کرد: به امید روزی که وقتی ۳۱ شهریور به سنگرهای جلوی ادارات و دانشگاهها نگاه کردیم،

به دشمن فعال و بیدار که در کمین آن سنگر موضع گرفته هم فکر کنیم.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark