داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
امام جمعه بنجار:
لزوم تغییر الگوی کشت و نحوه آبیاری در منطقه سیستان/ تدابیر ویژه و استقرار امکانات اضطراری در منطقه مورد توجه قرار گیرد
کد مطلب: ۵۹۷۰۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
امام جمعه شهر بنجار عنوان کرد: با توجه به بحران آب در منطقه انتظار می رود تدابیر ویژه و استقرار امکانات اضطراری در منطقه توسط دولت مورد توجه قرار گیرد.
لزوم تغییر الگوی کشت و نحوه آبیاری در منطقه سیستان/ تدابیر ویژه و استقرار امکانات اضطراری در منطقه مورد توجه قرار گیرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بنجار ابراز کرد: ماه رمضان، ماه فرصتها است به طوری که در این ماه تقویت اراده، تصمیم گیری صحیح در زندگی، عبادت و بندگی، فرصت آشتی با خدا، رفع کدورتها و اختلافات و پیوند بیشتر با ولایت می تواند انجام شود.

وی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی با عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت علی (ع) بیان کرد: امیرالمومنین الگویی برای همه آزادیخواهان و مستضعفان عالم است بنابراین باید همگان در زندگی خود به این بزرگوار تاسی کنند.

حجت الاسلام پارسا با گرامی داشت سالروز تشکیل جهاد کشاورزی اظهار داشت: الگوی کشت و نحوه آبیاری در منطقه سیستان با توجه به کمبود منابع آبی باید عوض شود و از آبیاری قطره ای و محصولات باغی که نیاز به اب کمتر دارد استفاده کنند.

امام جمعه بنجار در این راستا افزود: مجری طرح آبیاری با لوله به مزارع سیستان نسبت به بهره برداری زودتر قسمتی از طرح مبادرت بورزد تا مردم آثار این کار ارزشمند را زودتر ببینند.

حجت الاسلام پارسا با اشاره به سالروز انفجار در حرم امام رضا (ع) در سال ۱۳۷۳ خاطرنشان کرد: ایران بزرگترین قربانی تروریسم است و در عین حال بزرگترین مبارزه با تروریست ها را دارد و حرکات اخیر آنان در ایران نشانه ضعف و اضمحلال و نابودی آنهاست و خیال کردند که ایران مثل سوریه و عراق است.

وی تصریح کرد: عربستان باید بداند که اگر خود را با ایران درگیر کند پاسخی سخت و شکننده و پشیمان کننده دریافت خواهد کرد.

امام جمعه بنجار همچنین گفت: از نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه و سربازان گمنام امام زمان بابت سرکوب کردن و دستگیری و انهدام گروههای تروریستی در منطقه تقدیر و تشکر می کنیم.

وی تاکید کرد: بحران آب در چند روز گذشته در منطقه سیستان سند گویایی بر این است که منطقه با بحران روبرو است و دولت نسبت به تدابیر ویژه و استقرار امکانات اضطراری اقدام کند چرا که اگر چندین تانکر بزرگ در منطقه وجود داشت اینقدر مردم نسبت به دولت و نمایندگان اعتراض نداشتند و داری حواشی نمیشد.

امام جمعه بنجار تصریح کرد: سخنان حضرت آقا در دیدار مسئولان نظام باید بر همه فصل خطاب باشد و مسئولین بیان دیدگاه و مواضع خود را با مقام معظم رهبری تنظیم کنند و از دو قطبی کردن جامعه پرهیز کنند و هشدار رهبری نسبت به اینکه فرمود حوادث سال ۵۹ تکرار نشود و رییس جمهور خودش باید کارهای گفته شده را انجام دهد نه دیگران را جدی بگیرند تا دولت مسیر اصلی خود را طی کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark