داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تولد اولین نوزاد زاهدانی به روش IVF
کد مطلب: ۶۴۸۶۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۰
مسئول بخش درمان ناباروری مولود گفت: ساعتی پیش از طریق روش‌های پیشرفته درمان ناباروری IVF، اولین نوزاد زاهدانی در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) این شهرستان به دنیا آمد.
تولد اولین نوزاد زاهدانی به روش IVF
به گزارش اوشیدا؛ مرضیه قاسمی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اعلام اینکه نخستین نوزاد زاهدانی از طریق روش‌های پیشرفته درمان ناباروری IVF، در بیمارستان زاهدان دقایقی پیش متولد شد، افزود: روش پیشرفته درمان ناباروری IVF از آذرماه سال گذشته در این بیمارستان راه اندازی شده است.
هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این خصوص با بیان اینکه تمام امکانات مورد نیاز برای درمان ناباروری در بخش مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) موجود است، ادامه داد: تاکنون دو هزار زوج نابارور سیستان و بلوچستان در این مرکز تشکیل پرونده دادند و کارهای درمانی آنان در حال انجام است.
گفتنی است با راه اندازی این مرکز جامع علاوه بر جلوگیری از مراجعه شهروندان سیستان و بلوچستان به سایر استان های کشور برای درمان، 85 درصد هزینه های خدمات ناباروری برای بیماران رایگان است و درمان ناباروری با روش IVF (تلقیح آزمایشگاهی)، IUI (تلقیح داخل رحمی) و میکرواینجکشین بر اساس استانداردهای تعریف شده کشوری و جهانی ارائه می شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark